Euro
10.2667
-0.04%
Dolar
8.4503
-0.06%
Altın
501.03
-0.02%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
388.750
-5.14%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Yeni Kral Selman'dan ilk açıklama

  Suudi Arabistan'ın yeni kralı Selman bin Abdulaziz, ilk açıklamasında, safları sıklaştırma, birlik ve beraberliği koruma çağrısında bulundu.
  • 23.01.2015 - 13:25
  Yeni Kral Selman'dan ilk açıklama

  selman

  Bir süredir zatürre şikâyetiyle kaldırıldığı hastanede tedavi gören Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz, 91 yaşında vefat etti. 79 yaşındaki Prens Selman bin Abdülaziz yeni Suudi Arabistan Kralı oldu.

  "BİRLİK VE BERABERLİĞİ KORUYACAĞIZ"

  Suudi Arabistan'ın yeni kralı Selman bin Abdulaziz, göreve geldikten sonra birlik ve beraberliği koruma mesajı vererek açıklama yaptı. Selman bin Abdulaziz, "Ülkenin kuruluşundan bu yana takip ettiği yolda gitmeye devam edeceğiz. Safları sıklaştırma, birlik ve beraberliği koruma, ümmetimizin davalarını müdafaa etme konusunda gayretli olacağız. Allah'ın risalet merkezi kıldığı ve Müslümanların kıblesiyle şereflendirdiği topraklarda, safları sıklaştırma, birlik ve beraberliği koruma, ümmetimizin davalarını müdafaa etme konusunda gayretli olacağız. Allah'ın izni ve inayetiyle doğru yoldan, merhum Kral Abdulaziz ve oğulları tarafından kurulan bu devletin takip ettiği yoldan sapmadan yürümeye devam edeceğiz. Düsturumuz yüce Allah'ın kitabı ve Resulü'nün sünnetidir" diye konuştu.

  "ALLAH'TAN BENİ BAŞARILI KILMASINI DİLİYORUM"

  Kral Abdullah'ın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getiren Selman, Suudi Arabistan halkına, Arap dünyasına ve İslam ümmetine başsağlığı dileğinde bulundu. Selman konuşmasını, "Allah'tan beni halkımıza hizmet ve ümitlerini gerçekleştirme noktasında başarılı kılmasını, ülkemizin güven ve istikrarını bütün kötülüklerden korumasını diliyorum" diyerek tamamladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir