Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
712.000
3.01%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C
  Yunanistan'da sokaklar karıştı

  Yunanistan'da sokaklar karıştı

  Yunanistan'da 40 bin kişinin katıldığı eylemler, hayatı durdurma noktasına getirdi.
  • AA
  • 04.02.2016 - 16:21

  Yunanistan'da, kamu ve özel sektör çalışanlarının, hükümetin reformlar çerçevesinde iş ve sosyal güvenlik koşullarına getirdiği değişiklikleri protesto etmek amacıyla yaptıkları 24 saatlik grev ülkede yaşamı felç etti.

  Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu (GSEE), Kamu Çalışanları Federasyonu (ADEDY) ve Mücadeleci İşçi Kolları Birliği’nin (PAME) çağrısıyla yapılan greve kamu ve özel sektör çalışanlarının yanı sıra serbest meslek grupları da katıldı.

  Yunanistan da sokaklar karıştı #1

  YUNANİSTAN'DA HAYAT DURDU

  Grev nedeniyle tüm ülkedeki kamu kurumlarındaki hizmetler durma noktasına gelirken, doktorların ve diğer sağlık çalışanlarının iş başı yapmadığı devlet hastanelerinde yalnızca acil servis ve güvenlik ekipleri hazır bulundu. Mahkemelerde duruşmalar ertelendi, eczaneler, müzeler ve tarihi yerler kapalı kaldı. Çok sayıda dükkan ve iş yeri de greve destek vermek için kepenk kapattı.

  Yunanistan da sokaklar karıştı #2

  Denizcilerin ve Yunan Havacılık Teşkilatı çalışanlarının da greve katılması nedeniyle limanlarda gemiler bağlı kaldı. İç hatlardaki çok sayıda uçuş iptal edilirken dış hat seferlerinde aksaklıklar yaşandığı bildirildi.

  Grev kapsamında tüm toplu taşıma araçlarının ve taksicilerin kontak kapattığı Atina’da trafik olumsuz etkilendi.

  Yunanistan'da sokaklar karıştı VİDEO

  Yunanistan da sokaklar karıştı #3

  EYLEMLERE KATILMAK İÇİN HİZMET VERDİLER

  Atina Metrosu ve şehir içi sefer yapan bazı otobüsler vatandaşların kent meydanındaki gösterilere katılması için günün belirli saatlerinde hizmet verdi. Bu arada, hükümetin sosyal güvenlik reformunu ve tarım sektörüne getirilen ek vergileri protesto ederek, traktörleriyle şehirlerarası yolları kapatan çiftçilerin vatandaşların büyük kentlerdeki gösterilere katılabilmesi için eylemlerine gün boyunca ara verdiği bildirildi.

  Yunanistan da sokaklar karıştı #4

  40 BİN KİŞİ KATILDI

  Atina’da, ADEDY ve GSEE’nin çağrısıyla Kalfthmonos Meydanı'nda toplanan ve PAME’nin Omonia Meydanı'nda düzenlediği mitinge katılan yaklaşık 40 bin kişi, parlamentonun bulunduğu Sintagma Meydanı'na yürüyüşe geçti.

  Yunanistan da sokaklar karıştı #5

  Yunanistan da sokaklar karıştı #6

  Yunanistan da sokaklar karıştı #7

  Yunanistan da sokaklar karıştı #8

  Yunanistan da sokaklar karıştı #9

  Yunanistan da sokaklar karıştı #10

  Yunanistan da sokaklar karıştı #11

  Yunanistan da sokaklar karıştı #12

  Yunanistan da sokaklar karıştı #13

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir