Ceylanpınar'da okul vakti

Ceylanpınar'da okul vakti

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Merdan Tufan, Ceylanpınar İlköğretim Okulu'nda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek, sorunları dinledi.

Tufan, ziyaretin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede yaşanan olaylardan dolayı Ceylanpınar'da eğitime 8 gün ara verildiğini hatırlattı.

"8 HAFTA BOYUNCA CUMARTESİLERİ OKUL VAR"

Öğrencilerin bu sorununu gidermek için bir çalışma başlattıklarını aktaran Tufan, şunları kaydetti: ''Ceylanpınar'da bu haftadan itibaren 8 hafta boyunca cumartesi günleri öğrencilere telafi eğitimi verilecek. Ayrıca ilçede görev yapan yaklaşık 250 ücretli öğretmenin tatil edilen 8 gün için uğradıkları hak kaybının giderilmesi için de çalışma yapılacak. Yaşanan olaylardan sonra öğretmenlerimizde herhangi bir panik havası görmedim. Bu süre içerisinde 1-2 arkadaşımız dışında zarar gören kimse olmadı.

ANKARA'DAN TAKVİYE PSİKOLOJİK DESTEK

Öğretmenlerimizin morali gayet yüksek, herhangi bir motivasyon eksikliği bulunmuyor. Ancak onların bu tür bir ihtiyacı olursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'yle görüştük, Ankara'dan da takviye olarak psikolojik destek noktasında çalışmamız olabilir.''