Euro
10.1509
0.11%
Dolar
8.637
-0.11%
Altın
487.11
-0.19%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
409.039
-1.29%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  Diyanet’ten mahkumlara umre ödüllü sınav

  Diyanet, Adalet Bakanlığı ile birlikte 355 ceza infaz kurumunda, umre ödüllü sınav yapacak.
  • Haber Merkezi
  • 18.01.2016 - 09:25
  Diyanet’ten mahkumlara umre ödüllü sınav

  umre

  Yüksek öğrenim görmüş 700 personeliyle cezaevlerinde mahkûmlara manevi destek hizmeti veren Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni bir çalışmaya imza attı.

  DİNİ BİLGİLER SINAVI YAPILACAK

  Habertürk'ün haberine göre, cezaevlerinde mahkûmlara yönelik Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler dersi, koğuş sohbetleri, bireysel görüşmeler, konferans gibi etkinlikler yapan Diyanet, Adalet Bakanlığı ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında 355 ceza infaz kurumunda umre ödüllü dini bilgiler sınavı yapacak.

  SINAV 31 MART’TA

  Diyanet’in merkezi sistemle yapacağı sınavda, mahkûmlar, Diyanet’in yayınları arasında yer alan Ümit Şimşek’in “İslam İnanç İlmihali” ile İrfan Yücel’in “Peygamberimiz’in Hayatı” kitabından çıkacak sorular için ter dökecek.

  KİTAPLAR ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

  Mahkûmların ‘Kutlu Doğum Haftası’ öncesinde kitapları okumasını hedefleyen Diyanet, kitapları mahkûmlara önümüzdeki günlerde ücretsiz dağıtacak. Mahkûmların, kitapları okuyup sınava hazırlanmak için 2 aylık süreleri olacak. Sınav 31 Mart 2016 tarihinde yapılacak.

  İLK 3'E GİREN MAHKUMA UMRE ÖDÜLÜ

  Sınavda Türkiye genelinde ilk 3’e giren mahkûmlar, umre ödülü kazanacak. Tahliye olmasına iki yıldan az olan mahkûmlar, cezaevinden çıktıktan sonra umreye gidebilecekler. Cezaevinden tahliye olmasına iki yıldan uzun süre bulunan veya kendisi gitmek istemeyen mahkûmlar ise umre ödülünü yakınlarına devredebilecekler.

  ALTIN VE PARA ÖDÜLÜ

  Diyanet’in yapacağı sınavda her cezaevinde dereceye girecek mahkûmlara da ayrıca ödül verilecek. Cezaevlerinde ilk 3’e girenlere altın ve para ödülünün yanı sıra, ödül yönetmeliği çerçevesinde eş ve anne-baba görüşmesi, haftalık açık veya kapalı ziyaret süresini uzatma, telefonla görüşme sayı veya süresini artırma, sosyal, kültürel veya sportif etkinliklerden öncelikli ve uzun süreli yararlanma gibi ödüller de verilecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir