Euro
15.2593
0.10%
Dolar
13.4410
0.12%
Altın
793.9780
-0.22%
Borsa
2,048.95
0.34%
Bitcoin
568.912
0.13%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 6 C
  Fotokopi diploma yakarak protesto ettiler

  Fotokopi diploma yakarak protesto ettiler

  Bir grup öğretmen, Bakan Dinçer'in "Yem bekleyen güvercinler" benzetmesini protesto etmek için güvercin uçurdu.
  • 15.10.2012 - 10:05

  Fotokopi diploma yakarak protesto ettiler #1

  Şubatçılar üyesi bir grup öğretmen, Eminönü Yeni Camii önünde düzenledikleri eylemde atanmadıkları için diplomalarının fotokopilerini yaktı. Eyleme katılanlar, öğretmen adaylarını "yem bekleyen güvercinler"e benzettiğini iddia ettikleri Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'i güvercin uçurarak protesto ettiler.

  ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN DİPLOMALI PROTESTO

  "GÜVERCİN" BENZETMESİNE PROTESTO

  'Şubatçılar' üyesi yaklaşık 100 öğretmen güvenceli iş, koşulsuz atama, nitelikli eğitim ve Milli Eğitim Bakanı'nın "Güvercin" benzetmesi yaptığını öne sürerek, protesto amacıyla saat 13.00'da Eminönü'ndeki Yeni Camii önünde toplandı. Ataması yapılmayan öğretmen adaylarının bazılarının babaları, bazılarının da çocukları destek için eyleme katıldı.

  "ÜCRETMEN DEĞİL ÖĞRETMEN"

  Katılımcılar, "Şubatta 30 bin atama istiyoruz" yazılı dev bir pankart ve "Ücretmen değil Öğretmen", "Öğretmenler işsiz okullar öğretmensiz", "Bekle beni anne beraber atanırız", "Sadaka değil atama istiyoruz" yazılı dövizler açtı. Ayrıcı eylemciler, hep bir ağızdan "Ücretli köle olmayacağız", şeklinde slogan attı.

  "ÖĞRETMENLER YARIŞ ATI GİBİ BİRBİRİYLE YARIŞTIRILIYOR"

  Grup adına konuşma yapan Şubatçılar üyesi Duygu Özgümüş, "Biz koşulsuz atamanın yapılması için mücadele veriyoruz. Yıllardır öğretmenler adeta yarış atı gibi birbirleriyle yarıştırılıyor. Bizleri ücretli köle olmayı dayatan bu hükümeti protesto ediyoruz' şeklinde konuştu" dedi.

  Video yayına hazırlanıyor

  DİPLOMALARININ FOTOKOPİLERİNİ YAKTILAR

  Konuşmanın ardından katılımcılar, yanlarında getirdikleri diplomalarının fotokopilerini yakıp, atanmamalarını protesto etti. Protestocular daha sonra da kendilerini "Yem bekleyen güvercinler" diye tanımladığını öne sürdükleri Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'i protesto etmek için güvercin uçurdu.

  Eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  Görüş Bildir