Petrol
87.56
2.33%
Euro
19.6734
0.22%
Dolar
18.6374
0.02%
Altın
1.076
-0.09%
Borsa
4952
0.00%
Bitcoin
327.088
1.75%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  İsmet Yılmaz PKK'lıların yaktığı okul sayısını açıkladı

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, PKK'lı teröristlerin Güneydoğu'da 100'ün üzerinde okula zarar verdiğini söyledi.
  • Ajanslar
  • 26.06.2016 - 18:07
  İsmet Yılmaz PKK'lıların yaktığı okul sayısını açıkladı

  İsmet Yılmaz PKK lıların yaktığı okul sayısını açıkladı #1

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas temasları kapsamında Ulaş ilçesini ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, Güneydoğu'da teröristlerin zarar verdiği okullardan bahsederek şunları söyledi:

  BU TERÖRÜN HİÇBİR DEĞERİ YOK

  "Bu terörün hiçbir değeri yok. Bir insanın değeri olur. Camiye zarar vermez, okula zarar vermez, kadına, yaşlıya zarar vermez. Bir değerinin olması lazım. İnanın ki bu Güneydoğu'daki terörün hiçbir değeri yok. Camiye, okula, çocuğa zarar verir. Bombayı patlatır. Çoluğumuzu, çocuğumuzu, kadın mıdır? Hamile midir? Neye zarar vereceğine dikkate almaksızın bu ülkenin her değerine zarar vermek istiyor. Bunu kendi aklı olsa yapar mı? O bölgenin yerel unsuru olsa yapar mı? O bakımdan diyoruz ki terör unsuru yerel değildir.

  100'ÜN ÜZERİNDE OKULA ZARAR VERDİLER

  Bu ülkenin veya o bölgedeki insanların talebini yerine getirmek için oluşturulmuş bir organizasyon da değil. Dış güçlerin maşasıdır. Bu dış güçlerin Türkiye'ye bazı şeyleri kabul ettirmek için kendi içine çevirmek için, dışarıya açılmak için bir mekanizma buldular. İşte buna kılıf olarak, bu örgütü kullanıyorlar. Türkiye'de 100'ün üzerinde okulumuza zarar verdiler. Ancak bunları en kısa zamanda önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştireceğiz"

  ÖĞRENCİLERİN HANGİ DERSE İHTİYACI VARSA O DERS TAKVİYE EDİLECEK

  Şırnak, Nusaybin, Cizre, Sur, Yüksekova gibi il ve ilçelerde operasyon yapıldığını, öğrencilere destekleme kursları verildiğini belirten Yılmaz, "Hem 15 tatilde hem de biliyorsunuz diğer yerler karne almış olmasına rağmen buradaki bölgelerde olan öğrencilerimizin okul süresi uzatıldı ve onlar karneyi geçen hafta aldılar. Dolayısıyla yaz döneminde de şunu söylüyoruz. Gerek öğretmenlerimize, gerekse velilerimize evladınızın herhangi bir konuda matematikten, fenden, yabancı dilden, hangi hususta eksik kaldığını düşünüyorsanız. Bizim milli eğitime müracaat ederseniz il, ilçe milli eğitim müdürüne, kaymakamlıklara, valiliklere o konuda mutlaka yaz boyunca ilave destekleme kursları açacağız. Bu aşamada kesinlikle iyi bir yoldayız. Eğitimde amaç fırsat eşitliğini Türkiye'nin dört bir yanına götürmektir. Biz bunları götürmeye başladık. Ama bu daha bir başlangıç. İnşallah çok daha iyisi olacaktır diye düşünüyoruz. Ama altını çizeceğimiz husus yaz tatilinde öğrencilerimizin ne derse ihtiyacı varsa takviye, ilave edilerek bu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak yerine getirilecektir. Eğitimde olan bu boşlukları ne boşluk var ise o boşlukları giderecek şekilde yeni eğitim-öğretim yılına kendi evlatlarımıza, öğrencilerimize tam olarak hiçbir eksiği olmaksızın diğer normal eğitim öğretim almış öğrencilerinden bu öğrencilerimizi yetiştirmek hazırlamak istiyoruz." dedi.


  Görüş Bildir