Markalı Kariyer eğitimi için ilk adım atıldı

Markalı Kariyer eğitimi için ilk adım atıldı

Markalı Kariyer Eğitimi adlı projenin hayata geçirilebilmesi için Üniversite ve iş dünyasının seçkin kurumları arasında imza töreni gerçekleşti.

İş dünyasının saygın şirketlerinin yıl boyunca eğitimler vereceği proje, öğrencilerin iş hayatına daha donanımlı başlamalarını sağlayacak. Markalı Kariyer Eğitimi projesi toplantıları 17-18 Eylül tarihlerinde üniversitenin Büyükçekmece Kampüsü'nde gerçekleşti. Toplantıların ardından Fatih Üniversitesi ile Bankasya, Tuskon, Medya Derneği, Deneteam ve Fatih Koleji yetkilileri arasında protokol imzalandı.

"ÖĞRENCİLERİN MESLEK ÖĞRENMESİ LAZIM"

İmza töreninde konuşan Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan sadece eğitimin meslek öğrenilmesinde yeterli olmadığının altını çizdi: "Öğrenci eğitimini okulda tamamlar ama kendine yeni bir bakış açısı ve ufuk kazandıramazsa bu eğitim tek başına yeterli olmayacaktır. Bizim bu tür projelerle amaçladığımız meslek hayatında aktif olan marka isimlerle öğrencilerimizi bir araya getirmek ve öğrencilere çalışma hayatına karşı ön bellek oluşturmaktır" dedi.

"HEM İŞVEREN HEM ÇALIŞAN MUTLU OLACAK"

Projenin avantajlarını işveren açısından ele alan Bank Asya Genel Müdürü Ahmet Beyaz : "Bank Asya bünyesinde 300'e yakın Fatih Üniversitesi mezunu çalışıyor. Bu sayı her geçen yıl artacağa benziyor. Bu tür projeler sektördeki ihtiyaca cevap verecek niteliktedir. Her yeni alınan elamanın kuruma uyum süresi farklılık arz ediyor. Bizim hedefimiz o süreci kısaltmak. Bu süreç bu tür organizasyonlarla daha da kısalacak ve iş motivasyonunu hızlandıracaktır." diye konuştu.

"ADAPTASYON SORUNU ÇÖZÜLECEK"

İmza töreninin ardından konuşan Medya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Salih Memecan medyada usta- çırak ilişkisinin varlığından söz etti: "Yaz döneminde Fatih Üniversitesi'nden bize birçok öğrenci staja geliyor. Gelen öğrencilere daha fazla tecrübe yaşatabilmek için çok fazla çalıştırıyoruz. Üstüne bu ödülü almak bizim içinde çok güzel oldu. Üniversiteyle sektörün bu şekilde bir anlaşmayla bir araya gelmesi gelecek nesillerin daha çabuk meslek hayatına adapte olmasını sağlayacaktır." şeklinde konuştu.