Euro
10.152
-0.09%
Dolar
8.6554
-0.11%
Altın
493.7
0.43%
Borsa
1.391
-0.08%
Bitcoin
369.756
-3.96%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C

  Milli Eğitim Bakanı eğitim sistemine güveniyor

  İsmet Yılmaz, Türk eğitim sisteminin gücünü anlatırken doğal kaynaklardan daha değerli olduğunu vurguladı.
  • 25.09.2017 - 15:19
  Milli Eğitim Bakanı eğitim sistemine güveniyor

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz dün Eskişehir'de Atatürk Spor Salonu'nda yapılan AK Parti Tepebaşı Kongresi'nde yaptığı konuşmada, eğitim sisteminde her dönemde eğitimde değişiklikler olabileceğini söyledi.

  EĞİTİM SİSTEMİNE ÖVGÜ

  Türkiye'nin milli geliriyle dünyada 16. sırada olduğuna dikkat çeken Bakan Yılmaz, "Bizim doğalgazımız, petrolümüz, elmas madenimiz yok ama elmastan değerli bir eğitim sistemimiz var." diye konuştu.

  Milli Eğitim Bakanı eğitim sistemine güveniyor #1

  Milli Eğitim Bakanı eğitim sistemine güveniyor VİDEO

  "TÜRKİYE'NİN YARINI ÇOK DAHA GÜZEL OLACAKTIR"

  "Eğitimin ekmek, su" gibi olduğunu belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

  "Yapılan değişimin her dönemde olabildiğini göstermek için bir örnek vereyim. Ortaokul öğretmenleri ilkokuldan gelen öğrencilerin zayıf olduğunu söylüyor. Liseler de aynı durumdan şikayetçi. Üniversite de öyle. En son hayat üniversiteliden şikayetçi oluyor. Mevcut öğretim bünyesini nasıl kuralım ki sistem işleyebilsin? Yıl kaç? 1939. Ne yapalım diyor, 'Müfredatı gözden geçirelim' diyor dönemin Milli Eğitim Bakanı. Eğitimin amacı toplumun refah süresine katkıda bulunmaktır. Türkiye, milli geliriyle dünyada 16. sırada. Bizim doğalgazımız, petrolümüz, elmas madenimiz yok ama elmastan değerli bir eğitim sistemimiz var. Biz Nabi Avcı Bey'e çok şey borçluyuz. Milli geliri 3 kat artırdık bu hükumetimiz sayesinde. Türkiye’nin yarını çok daha güzel olacaktır."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir