Okullarda ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? 2021 MEB yüz yüze eğitim detayları..
ensonhaber.com

Okullar ne zaman açılacak? Sorusu koronavirüs sebebiyle okullarından ayrı olan milyonlarca öğrenci tarafından merak konusu olmaya devam ediyor.

Yılın son Kabine Kurulu toplantısından sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzaktan eğitim sürecine ilişkin de bilgilendirmelerde bulundu.

Peki, Okullarda yüz yüze eğitim uzatıldı mı? Uzaktan eğitim ne zamana kadar devam edecek? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte merak edilen detaylar..

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Geçtiğimiz haftalarda kabine toplantısı kararı doğrultusunda "okullar ne zaman açılacak" sorusu yanıt bulmuştu ancak okullarda yüz yüze eğitim tarihi ertelendi.

Okullar 2 Mart Salı günü açılacak.

Okullarda ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? 2021 MEB yüz yüze eğitim detayları..

YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

15 Şubat itibarıyla köy okulları, 1 Mart’tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullar, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. ve 12. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacağı duyurulmuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda yüz yüze eğitim geçişin 2 Mart 2021 gününe ertelendiğini duyurdu.

Milyonlarca öğrenci ve veli ile yüzbinlerce öğretmen 1 Mart günü yüz yüze eğitim için hazırlık yapmaya başlamıştı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bugün yapılan yazılı açıklamada ‘bir günlük erteleme' duyurusu yapıldı.