Petrol
84.31
-0.85%
Euro
17.7783
-0.37%
Dolar
18.4435
0.16%
Altın
972.23
-0.09%
Borsa
3282
0.00%
Bitcoin
350.310
-0.60%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Sağlam temeller üzerinde yükselen birikim

  Birikim Okulları, yeni yapacağı kampüsün temellerini bugün Pendik’te attı.
  • Haber Merkezi
  • 25.12.2017 - 16:21
  Sağlam temeller üzerinde yükselen birikim

  Birikim Okulları Pendik Kampüsü'nün temel atma töreni bugün gerçekleşti. Temel atma törenine Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Okullar Daire Başkanı Mehmet Baran, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Sıddık Ilgar, Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, Saadet Partisi İlçe Başkanları Mahmut Kılıç, Resul Kılıç, Fehim Hava, İlçe Milli Eğitim Müdürleri Aytekin Yılmaz, Ahmet Ali Reisoğlu, Yaşar Çağlar, Ali Rıza Aka, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanları Erol Ermiş, Talat Yavuz, Anadolu Gençlik Derneği İl Başkan Yardımcıları İbrahim Kalaycı ve Muzaffer Aktürk, Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanları Yusuf Cilan, Bilal İnce, Pendik İlçe Müftüsü Hüseyin Baş, İlim Yayma Pendik Şube Başkanı Dr. Fikri Ilgar, Ensar Vakfı Pendik İlçe Başkanı Şerafettin Taştan ve ev sahibi Birikim Vakfı Genel Başkanı Ali Uğur Bulut, Genel Sekreter Abdullah Altıntepe, Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Gündoğdu, Birikim Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yusuf Yalçın ve çok sayıda davetlinin katılımlarıyla gerçekleşti.

  Sağlam temeller üzerinde yükselen birikim #1

  Temel atma töreninde Birikim Okulları Genel Müdürü Yusuf Yalçın, Birikim Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uğur Bulut, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Okullar Daire Başkanı Mehmet Baran ve Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal birer konuşma yaptılar.

  Temel atma törenine katılanlar arasında sivil toplum kuruluşu temsilcileri, özel okul yöneticileri ve veliler de vardı.

  ‘’ÜLKELERİN KADERİNİ EĞİTİM BELİRLER’’

  Kürsüye ilk gelen Birikim Okulları Genel Müdürü Yusuf Yalçın, ‘'1996 yılında, bir çiçekle bahar gelmez ama her çiçek baharın müjdesidir düsturuyla yola çıktık. Birikim Okulları'nın bugüne gelmesinde emeği geçen herkese kurumum adına tek tek teşekkür ediyorum. Ülkelerin kaderini eğitim belirler. Burada Millî Eğitim'e bağlı okulların yükünü bir miktar üzerimize alıyoruz. 11.000 metre karelik yeni okulumuz ile öğrencilerimize daha iyi hizmet vereceğiz. Okulumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’’ dedi.

  ‘’ÜLKEMİZİ EĞİTİM İLE KALKINDIRACAĞIZ’’

  Ardından kürsüye gelen Birikim Vakfı Genel Başkanı Ali Uğur Bulut, “Eğitimin ne kadar önemli bir husus olduğu her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Biz ülkemizi eğitim ile kalkındıracağız. Temelini attığımız okulumuz ile öğrencilerimize en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

  Sağlam temeller üzerinde yükselen birikim #2

  ‘’BİRİKİM OKULLARI MANEVİ GELİŞİM İLE BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR’’

  İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, “Özel okullar, eğitim sistemimizin yükünü almaktadır. İstanbul'da bu yıl bir ilk gerçekleşti ve özel okulların sayısı devlet okullarının sayısını geçti. Bu anlamda Birikim Okulları'nın 1996 yılından beri hizmet ediyor olması çok güzel. Birikim Okulları'nda 17 yıl çalışmış biri olarak Birikim Okulları'nın 17 kampüs ve 42 okul ile sadece böyle bir kapasiteyi sunmasından öte manevi gelişim ile öğrencilerimize büyük katkı sağladığını söylemek istiyorum. Birikim Okulları'nın 'Fıtrattan Umrana' eğitim felsefesi ile eğitim öğretim yapmasını sonuna kadar destekliyorum.’’ dedi.

  Özel Öğretim Kurumları Okullar Daire Başkanı Mehmet Baran, ''Böyle bir günde sizlerin arasında olmaktan gayet mutluyum. Özel okullar, yaptıklarıyla ve yapacaklarıyla hepimize örnek teşkil etmektedir. Özel okullar, Türkiye'nin lider ülke olabilmesi için çalışmaktadır. Birikim Okulları'nın bu çerçevede nesiller yetiştirdiğini biliyorum. Pendik Kampüsü'nün hayırlara vesile olmasını diliyorum. '' dedi.

  Sağlam temeller üzerinde yükselen birikim #3

  "İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA OKULUMUZUN AÇILIŞINI YAPARIZ"

  Son olarak kürsüye Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal geldi. Ünsal, “1996 yılında temeli şu anki Cumhurbaşkanımız tarafından atılan okulun bugün yenilenerek devam etmesinden çok memnunum. Tüm Birikim Okulu ailesi mensuplarına şükranlarımı iletiliyorum. Temelini atacağımız okulumuz inşallah en kısa sürede biter ve açılışını da yaparız.‘’ dedi. Daha sonra Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Okullar Daire Başkanı Mehmet BARAN, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Birikim Eğitim Vakfı Genel Başkanı Ali Uğur Bulut sahneye çıktılar ve yapılan dualar eşliğinde butona basarak okulun temelini attılar. Sonrasında diğer davetlilerle birlikte alanı gezdiler. İnşaatına başlanan okul hakkında yetkililerden bilgi aldılar.


  Görüş Bildir