Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
344.641
-1.21%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Adıyaman’da muhtarlar dolarları ateşe verdi

  Adıyaman'da bir grup mahalle muhtarı, döviz bozdurma çağrısı yaptıktan sonra tepki amacıyla dolar yaktı.
  • AA
  • 16.01.2017 - 19:42
  Adıyaman’da muhtarlar dolarları ateşe verdi

  Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş ile bazı muhtarlar, Turgut Reis Mahalle Muhtarlığı önünde toplanarak, doların Türk lirası karşısında değer artışını protesto etmek için dolar yaktı.

  DÖVİZ BOZDURUN

  Gazetecilere açıklamada bulunan Taş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduklarını belirterek, vatandaşlardan dövizlerini bozdurmaya davet etti.

  Adıyaman’da muhtarlar dolarları ateşe verdi #1

  Hain saldırıların 15 Temmuz sonrası ekonomik olarak da sürdüğünü aktaran Taş, şöyle konuştu:

  "Dolar ülkemizde alıp başını gidiyor. Vatandaşlarımızı ve ülkemizin zor duruma düşürmek amacıyla ülkemize ekonomik anlamda saldırılar devam etmektedir. Adıyamanlılar olarak Resimiz Erdoğan'ın yanındayız. Kendini 1 dolara satan alçaklara sesleniyorum, para için vatan satılmaz. Canımızı veririz ama vatanımızı vermeyiz. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, ne kadar ülke ekonomisi üzerine saldırırsanız saldırın, evimizdeki yatağı, yorganı satarız ama asla ve asla dolara girmeyeceğiz. Ülke ekonomik anlamda baskı altındadır, saldırı altındadır. Bütün Türk milleti bir an önce bir olup dolarlarını, altınları bozmak zorundadır. Türkiye üzerinde büyük bir oyun oynanıyor ve biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Şu görmüş olduğunuz paralar onların şerefi, onların haysiyeti, kişiliğiyse tüküreyim onların şerefine. Bu parayla bizleri asla satın alamazlar."

  Adıyaman’da muhtarlar dolarları ateşe verdi VİDEO

  Adıyaman’da muhtarlar dolarları ateşe verdi #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir