Euro
15.5972
0.39%
Dolar
13.8011
0.6%
Altın
791.08
0.58%
Borsa
1.919
0.45%
Bitcoin
699.210
-4.04%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Antalya turizmdeki en iyi ekim ayını yaşıyor

  Antalya, daha önce 2019 yılının Ekim ayında turizm hareketliliğinde zirveye çıkmıştı. 2021'de de koronavirüs salgınından dolayı sezon uzayınca ekim ayındaki faaliyetler 2019'u geçti.
  • İHA
  • 26.10.2021 - 17:51
  • Güncelleme : 26.10.2021 - 18:01
  Antalya turizmdeki en iyi ekim ayını yaşıyor

  Turizm sezonu Türkiye'nin güneyinde henüz bitmedi. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, bu yıl en iyi yıl olan 2019 yılı Ekim ayından daha iyi bir ekim ayı yaşandığını aktardı.

  "BU YIL ANTALYA'YA İLK OLARAK YERLİ TURİSTLER GELDİ"

  Atmaca, 2021 yılı turizm sezonunun sıkıntılı başladığını, yerli misafirlerle yola çıktıklarını, çünkü Rusya ve İngiltere'nin kapandığını, Avrupa'da da o dönemde sıkıntılar olduğunu belirtti.

  YURT DIŞI PAZARLARI HAZİRAN AYINDA AÇILDI

  Haziran ayı ile birlikte yavaş yavaş pazarların açıldığını vurgulayan Atmaca, ''İlk önce 22 Haziran'da Rusya açıldı. Çok hızlı başlangıç oldu. Ekimde İngiltere açıldı. Şu anda İngiltere pazarı gayet iyi gidiyor. Ekim ayının sonuna gelmemize rağmen otellerimizin hemen hemen hepsi hâlâ açık.' dedi.

  Antalya turizmdeki en iyi ekim ayını yaşıyor #1

  “TURİZM SEZONUNUN UZAYACAĞI AŞİKAR”

  ''Turizm sezonunun uzayacağı aşikar.'' diyen Atmaca, ''Çok iyi bir ekim ayı geçiriyoruz. Aynı zamanda iyi bir kış sezonu da yaşayacağız. Kış turizmi için golf, spor, kongre turizmi için talepler geliyor ve görüşmeler sürüyor. 2019 yılı kadar olmazsa da 2020 yılının kışından çok daha iyi bir kış sezonu yaşayacağız.'' diye konuştu.

  Antalya turizmdeki en iyi ekim ayını yaşıyor #2

  “EN İYİ EKİM AYI YAŞANIYOR”

  Bu yıl turizmde en iyi ekim ayı yaşandığına işaret eden Ülkay Atmaca, ''Ekim ayı otellerin dolulukları iyi ama kasım ayı ile birlikte yavaş yavaş doluluklar azalmaya başlar. Alanya, Side tarafında bazı oteller kapanmak için hazırlıklara başladı. Ancak şehir merkezine yakın Belek ve Kundu'da sezonun uzayacağı kesin gözüküyor.

  "HEM TATİL HEM KONGRE TALEBİ"

  Hem tatil amaçlı hem de kongre için otellere yoğun talep var. Bu da kış sezonunda iyi geçeceğinin habercisi konumunda bulunuyor. Antalya 2019 yılının Ekim ayından iyi bir ekim ayı geçiriyor. Şu anda Antalya'ya gelen turist sayısı 8 milyonu aştı.

  Antalya turizmdeki en iyi ekim ayını yaşıyor #3

  "ANTALYA'YA GELEN TURİST SAYISI YIL SONUNA KADAR 9 MİLYONU AŞABİLİR"

  Yıl sonunda 9 milyonu bulabiliriz. Ancak sayıdan çok daha önemli olan turizm sezonunun uzaması. Ekim ayında kapanmaya başlayan birçok otel bu yıl kasım ortalarına veya kasım ayı sonuna kapanmalarını erteledi.” şeklinde konuştu

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir