Petrol
97.07
-0.34%
Euro
18.3947
-0.11%
Dolar
17.8634
-0.03%
Altın
1.026
-0.37%
Borsa
283
-1.57%
Bitcoin
440.163
6.10%
25ºC
İstanbul
Çok bulutlu 25 C
  Antalya'da sezonu Ruslar açacak

  Antalya'da sezonu Ruslar açacak

  Turizm sektörü, Rus operatörlerindeki hareketlilik ve Ramazan Bayramı'nın etkisiyle sezona iyi bir giriş yapılacağı umudunu taşıyor.
  • AA
  • 29.03.2021 - 09:33
  • Güncelleme : 29.03.2021 - 09:58

  Koronavirüs salgınına karşı üretilen aşıların kullanıma başlanmasıyla turizm sektöründe önümüzdeki sezon için umutlar arttı.

  Antalya'da turizm hareketliliğinin, nisanda Rus turistlerle başlaması bekleniyor.

  Denizi, kumu, güneşi, antik kentleri, bakir koyları ve doğal güzelliğiyle turistlerin gözde tatil merkezleri arasında yer alan ve ağırladığı turist sayısı bakımından "turizmin başkenti" olarak nitelendirilen Antalya'da, yeni sezon için hazırlıklar tamamlandı.

  Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın koordinasyonunda koronavirüs  sürecinde başlatılan "Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı" kapsamında kente gelen turistlere, sağlıklı ve güvenli tatil imkanı sunuluyor.

  SEZONU RUSLAR AÇACAK

  Salgına rağmen geçen sene 3 milyon 512 bin 910 turistin ziyaret ettiği Antalya'da, bu yıl daha fazla misafirin tatil yapması bekleniyor. Geçen yıl 1 milyon 509 bin 648 Rus turistin tatil yaptığı kentte, sezonun Rusya'dan gelecek turistlerle başlaması bekleniyor.

  Antalya da sezonu Ruslar açacak #1

  SEZON BAŞINDA RUS VE BAYRAM UMUDU

  Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği  (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, turizmde alternatifler oluşturmak gerektiğini söyledi.

  Antalya'nın misafirlerini beklediğini anlatan Atmaca, "Yeni sezon için tüm hazırlıklar tamamlandı. Uçak ve koltuk durumuna baktığımızda nisanda Rusya ile hareketlilik başlayacak gibi görünüyor. Tüm operatörler, şu anda nisan için hareketlilik içindeler. Hemen akabinde Ramazan Bayramı var. Ramazan Bayramı için rezervasyonlar başladı. İç pazarla birlikte bayramın da hareketli olmasını bekliyoruz." diye konuştu.

  Rusya'nın Türkiye için önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Atmaca, Rusların da Türkiye'de tatil yapmayı sevdiğini ifade etti.

  Her krizin kendi alternatiflerini yarattığını belirten Atmaca, salgın süreci sonrası daha fazla insanın tatile çıkması için yeni rotaların belirlendiğini dile getirdi.

  Antalya da sezonu Ruslar açacak #2

  "RUSLAR ANTALYA'YI SEVİYOR"

  Turizmde "her şey dahil" sisteminin geliştiricisi olarak bilinen Anatolity Sürdürülebilir Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Cem Kınay da Antalya'nın, Ruslar için çok önemli bir destinasyon olduğunu söyledi.

  Aşı çalışmalarının iyi gittiğine, aşının seyahatlerde belirleyici rol üstleneceğine dikkati çeken Kınay, şunları kaydetti:

  "Ruslar Türkiye'de en çok Antalya'ya geliyor, burada tatil yapmayı seviyorlar. 'Her şey dahil' sistemini de çok tercih ediyorlar. Dünyada bu sistemi en iyi uygulayan ülke Türkiye. Rusya'da özellikle Türk kökenli acenteler var, Rusların Türkiye'de tatil yapması için önemli atılımlar yapıyorlar. Türkiye'nin avantajı, Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı ile sezona başlamasıdır. Geçen sene başarılı şekilde yürütüldü. Bu sene de misafirlere güvenli ve sağlıklı tatil imkanı sunulacak."

  Antalya da sezonu Ruslar açacak #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir