Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
414.698
1.87%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Asya piyasalarında belirsizlik devam ediyor

  Asya borsalarında derinleşen satış ağırlıklı seyir sonrası Çin ve Japon pay piyasaları yılbaşından bu yana elde ettikleri kazançları geri vererek negatif getiriye döndü.
  • AA
  • 22.08.2021 - 09:05
  Asya piyasalarında belirsizlik devam ediyor

  Asya'da artan koronavirüs vakalarıyla uygulamaya alınan kısıtlamalar, Çin'in ekonominin büyük bölümünü regüle etme kararı, çip krizinin bölge ekonomilerine etkileri, Çin'de beklentilerin altında kalan makroekonomik veriler ve Fed'in değişen tutumu Asya borsalarını baskılayan etkenlerin başında geliyor.

  KORONAVİRÜS SALGININA YÖNELİK SERT ÖNLEMLER RİSK ALGISINI ARTIRDI

  Çin'in koronavirüs salgınına yönelik sert önlemlerinin ekonomik toparlanmayı etkileyebileceği ve küresel fiyatlarda yükselişe sebep olabileceği endişesi risk algısını artırmaya devam ediyor.

  EMTİALAR OLUMSUZ ETKİLENDİ

  Bununla birlikte Çin'in ekonomiyi regüle etme kararı sonrası artan belirsizlikler birçok varlık üzerinde risk unsuru olmayı sürdürürken, emtialar bu durumdan en fazla etkilenen varlık grubu olarak dikkati çekiyor.

  Asya piyasalarında belirsizlik devam ediyor #1

  BELİRSİZLİK SÜRÜYOR

  Özellikle, Tayvan ve Güney Kore pay piyasalarında çip üretici şirketlerin hisse fiyatları uzun bir aradan sonra yükselse de, konuya ilişkin devam eden belirsizlikler yatırımcıları tedirgin ediyor.

  ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA VERİ GÜNDEMİ SAKİN GEÇECEK

  23 Ağustos ile başlayan haftanın veri takvimi sakin görünürken, cuma günü Japonya'da Tokyo TÜFE ve Çin'de sanayi karlılıkları takip edilecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir