Petrol
96.19
-0.41%
Euro
18.1878
-0.40%
Dolar
18.1081
0.16%
Altın
1.016
-0.45%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
393.478
-7.69%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Bakanlık anket sonucuna göre baskın iddialarını yalanladı

  Maliye Bakanlığı, bir araştırma merkezinin anket sonuçlarına göre, baskın yapıldığı iddialarını yalanladı.
  • İHA
  • 25.02.2015 - 14:52
  Bakanlık anket sonucuna göre baskın iddialarını yalanladı

  maliye

  Gezici araştırma şirketi geçtiğimiz günlerde 7 Haziran genel seçimlerine ilişkin bir anket yayınlandı. Anket sonuçlarının açıklanmasından bir gün sonra mali polis ekipleri  araştırma şirketinde inceleme yaptı.

  Bugün bazı gazeteler de bu incelemelerin yayınlanan anket sonuçlarından kaynaklandığı iddia edildi. Ancak Maliye Bakanlığı yaptığı açıklamayla iddiaları kesin bir dille yalanladı.

  Maliye Bakanlığı'nın yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bugün bazı gazetelerde, bir araştırma merkezine; açıkladığı anket sonuçlarına göre, Maliye’nin baskın yaptığı iddialarına yer verilmiştir. Son derecede bilgi eksikliğiyle ve tek taraflı yapılan bu haberlerle, firma sahibinin bilinçli bir şekilde konuyu çarpıtarak, kamuoyunu yanlış yönlendirme gayretinde olduğu anlaşılmıştır.

  RUTİN BİR YOKLAMA İŞLEMİ

  Vergi mahremiyeti nedeniyle haberde geçen konuyla ilgili Bakanlığımızca detaylı açıklama yapılamamakla birlikte, yapılan işlem mükellefin bildirimi üzerine yapılmış rutin bir yoklama işleminden ibarettir. Her mükellef için yapılan rutin bu işlemleri vergi müfettişleri ve mali polis baskını gibi ifadelerle çarpıtarak, kamuoyunu yanlış yönlendirme ve baskıcı gibi bir algı oluşturma çabalarına daha önce de rastlanılmıştır. Kamuoyunun kafasını karıştırmaya yönelik bilinçli bu tarz çabaları esefle kınıyoruz”.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir