Başbakan Davutoğlu'nun TZOB konuşması
Haber Merkezi

davutoğlu

Türkiye Ziraat Odaları Birliği 26'ncı Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Başbakan Davutoğlu, tarıma verilen desteklerin kalkmasını planlayan zihniyetin, şimdilerde Kılıçdaroğlu'nun akıl danıştığı Kemal Derviş olduğunu söyledi:

KEMAL DERVİŞ ZİHNİYETİNİ GÖRDÜK

"Nerde bir afet varsa, orada çiftçilerimizin yanında olacağız. Zirai mücadele ve ilaç desteği, tarımda ucuz elektrik kullanımı 2002 yılında kaldırıldı. Şimdi bunlar kaldırıldığında iktidarda kim vardı ANAP, DSP ve MHP vardı. Ve bunların kaldırılmasını da kim planlıyordu, sayın Kılıçdaroğlu'nun bugünlerde kendisine çok akıl danıştığı Kemal Derviş planlıyordu. CHP'nin bugün de bakanlık düşündüğü Kemal Derviş zihniyetini gördük."

Davutoğlu: Kemal Derviş zihniyetini gördük İZLE

KILIÇDAROĞLU ZORAKİ GÜLDÜ

Davutoğlu'nun bu konuşmasının ardından salonda bulunan herkes gülümsedi. Kendisine eleştiri yöneltilen Kılıçdaroğlu ise, gülümsemek zorunda kaldı.

Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

TARIM SİGORTASI UYGULAMASINI İLK KEZ BAŞLATTIK

Hepimizin toprakla ilgili mutlaka derin güzel hatıraları vardır. Tarım olmadan, toprak olmadan yaşamamız mümkün değil. Tarım ve hayvancılıkta ihmal telafi edilemez.

Ana muhalefet partisi genel başkanı konuşacak, biz de konuşacağız. Spekülatif yorumlardan uzak bir şekilde geleceğimizi planlamamız lazım.

Çiftçiye hürmet göstermeyen idarenin yaşaması mümkün değildir.

Türkiye'yi Hollanda ile karşılaştırırken tarım hasılası olarak karşılaştıralım.

Tarım sigortası uygulamasını ilk kez biz başlattık. İyileştirme gerekiyorsa yapacağız"