Petrol
85.94
-1.08%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
322.017
0.47%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  Çanlı kadınların tasarladığı çantalar moda dünyasına açılıyor

  Çanakkale'de Çan Belediyesi, ev kadınlarının becerileri ile ekonomiye katkı sağlamak amacı ile bir proje geliştirdi.
  • AA & Ensonhaber
  • 30.06.2021 - 11:31
  • Güncelleme : 30.06.2021 - 13:48
  Çanlı kadınların tasarladığı çantalar moda dünyasına açılıyor

  Türkiye'nin her köşesinde kurum ve özel sektör iş birliğinde geliştirilen projelerle kadınların iş gücüne katılımı ve iş hayatında başarılı olmaları adına çalışmalar yürütülüyor.

  Çanakkale'nin ilçesi Çan Belediyesi, Rasyotek'in Oblavion ile iş birliği içine girerek oluşturduğu projede, kadınların üretim gücünün artırılması hedefleniyor.

  İlçe genelinde ev kadınlaının yeteneklerini üretime dönüştürmeyi amaçlayan Çanakkale Çan Belediyesi, “Üreten Çan ve Üreten Kadın” projesi ile Çanlı kadınların içerisindeki yeteneği ortaya çıkardı. Bu projeye ilk başta, 20 girişimci ev kadını ürünleriyle katıldı.

  DAHA ÇOK EV KADINI ÜRETİM SÜRECİNE KATILACAK

  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, ilçe kadınlarının ünlü markaların tasarımcılarını geride bırakan ürünler ortaya koyduğunu ifade ederek; "Ev hanımlarımızın el emeğini, alın terini kazanca dönüştürmek için Oblavion'un profesyonel desteğini alıyoruz. Kadın istihdamını desteklerken özgün ürünler ile Çanlı kadınların zarafetini anlatan tasarımların moda dünyasında yerini almasını amaçlıyoruz. Önümüzdeki dönemde projeye daha çok ev kadınının katılmasını hedefliyoruz." dedi.

  Çanlı kadınların tasarladığı çantalar moda dünyasına açılıyor #1

  KADINLAR HİKAYESİNİ ÇANTA İLE ANLATIYOR

  Yüzde 100 el örgüsü çantalar; jüt, hasır, deri, kumaş ve rafia gibi malzemeler kullanılarak üretiliyor. Çanlı ev kadınlarının tasarladığı çantaların modelleme süreci devam ederken geleneksel motiflere yer verilmesi planlanıyor. Retro tasarımlar ile eski ve yeni moda akımlarının harmanlandığı çantalarda, karınlar her motifte kendi hikayelerini anlatıyor.


  Görüş Bildir