Petrol
86.87
-0.01%
Euro
19.5313
-0.43%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.07
-0.90%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
320.404
-0.47%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Coca-Cola’dan Filistin’deki toplumsal kalkınmaya destek

  Coca-Cola sistemi, Filistin'deki toplumsal kalkınmanın da önemli bir çözüm ortağı oldu.
  • Haber Merkezi
  • 21.06.2017 - 10:46
  Coca-Cola’dan Filistin’deki toplumsal kalkınmaya destek

  Sağlık, eğitim, çevre ve spora uzanan geniş bir alanda çalışmalar yapan Coca-Cola, sosyal ve çevre projeleriyle Filistin'de dikkat çekiyor.

  GAZZE FABRİKASI İLE 120 KİŞİYE İSTİHDAM OLANAĞI

  Geçtiğimiz yıl faaliyete geçen Gazze fabrikası ile birlikte 120 kişiye daha istihdam sağlayan Coca-Cola sisteminin, Filistin’de sağladığı toplam istihdam 630’a ulaştı.

  Coca-Cola’dan Filistin’deki toplumsal kalkınmaya destek #1
  Filistin’deki NBC yönetim (10 bin metrekare kapalı alan, 46 metre yüksekliğinde) binasının simgesi 11.6 metre yüksekliğindeki dev Coca-Cola şişesi

  TOPLAMDA 630 KİŞİLİK İSTİHDAM OLUŞTU

  Coca-Cola ürünlerinin Filistin’deki şişeleme ve dağıtımını yapan National Beverage Company’nin (NBC) kendisi de Filistinli olan Genel Müdürü İmad Hindi “Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Yeni hat yatırımımız ile birlikte toplam istihdamımız 630 kişiye ulaştı.” diye konuştu.

  SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

  Ramallah'ta basın mensupları ile bir araya gelen İmad Hindi, NBC olarak, yatırımlarımızla Filistin ekonomisinin gelişimine destek olurken, sağlıktan, eğitime, çevreye ve spora kadar uzanan geniş bir alanda insana dokunan, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayan sosyal sorumluluk projeleri  gerçekleştiriyoruz.” dedi.

  Coca-Cola’dan Filistin’deki toplumsal kalkınmaya destek #2

  İmad Hindi şöyle konuştu:

  1998'DE 47 KİŞİYDİK

  “Ramallah, Tulkarim, Jericho ve Gazze’de olmak üzere 4 fabrikamızda üretim gerçekleştiriyoruz. 1998 yılında kurulduğumuzda 47 kişilik bir ekiptik, bugün 630’a ulaşan rakamları konuşuyoruz. Faaliyetlerimizin oluşturduğu ekosistemin istihdam üzerindeki dolaylı etkisini de hesaba kattığımızda, istihdama olan etkimiz, mevcut istihdamın 10 katı gibi bir rakama ulaşıyor.

  İŞTEN AYRILMA ORANLARI ÇOK DÜŞÜK

  Çalışanlarımıza sağladığımız gelişim imkanı ve eğitimler sayesinde işten ayrılma oranlarımız çok düşük. İlk kurulduğumuzda bizimle çalışmaya başlayan ekip üyelerimiz  hala bizimle çalışmaya devam ediyor.

  FİLİSTİN'E YATIRIM YAPAN İLK VE EN BÜYÜK GLOBAL ŞİRKET

  Coca-Cola buraya yatırım yapan ilk ve en büyük global şirket olmanın yanı sıra, bölgedeki yatırımlarımız başka yatırımlar için de kapıları açan özelliğe sahip. Şu anda Filistin’de en büyük 3. işveren ve en büyük 5. yatırımcı durumundayız. Yatırımlarımıza devam ediyoruz.

  Coca-Cola’dan Filistin’deki toplumsal kalkınmaya destek #3

  GAZLI İÇECEK PAZARININ LİDERİYİZ

  Coca-Cola olarak Filistin’de gazlı içecek pazarının lideriyiz. Tüm bu bölgede de gazlı içeçek kategorisinde en yüksek pazar payına sahip şirketlerden biriyiz. Sanırım bu oran Filistin’de Coca-Cola’nın algısıyla ilgili net bir resim ortaya koyuyor.

  SADECE İSTİHDAM VE YATIRIM DEĞİL

  NBC olarak biz Filistin’deki rolümüzü sadece istihdam ve yatırımla sınırlı görmüyoruz. Edindiğimiz global bilgi birikimimizi ve tecrübemizi diğer girişimcilerle de paylaşarak onlara destek oluyoruz. Özellikle satış ve pazarlama konusundaki deneyimlerimizi, küçük ölçekli Filistinli şirketleri desteklemek için kullanıyoruz.

  SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ İLE DESTEK

  İddialı olduğumuz bir diğer alan ise topluma katkı projeleri. 22 bin çocuğun okulda bilgisayara erişimini sağlayan teknoloji laboratuvarlarından, ilk kadın futbol takımının kurulmasına verdiğimiz desteğe kadar birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyoruz.

  Yaşadığımız topluma değer katmak bizim misyonumuzun önemli bir parçası. Bu misyonu gerçekleştirebilmek için attığımız her adım bizim için çok değerli.”

  Coca-Cola’dan Filistin’deki toplumsal kalkınmaya destek #4

  COCA-COLA FİLİSTİN'DEKİ TOPLUMSAL YATIRIMLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

  Coca-Cola, Filistin Kızılay ile düzenli kan bağışı kampanyaları yapmanın yanı sıra, ambulans ve tıbbi malzeme desteğiyle de insani yardım çalışmaları gerçekleştiriyor.

  FİLİSTİN'Lİ KADIN VE ÇOCUKLAR İÇİN

  Coca-Cola Sistemi, Filistin’de kadın ve çocuklar için, 11 devlet hastanesinde, kütüphane kurmanın yanı sıra, oyun ve bilgisayar desteği sağlıyor.

  42 farklı köydeki 42 okula bilgisayar laboratuvarı kuruldu ve bu okullarda bilgisayar, internet erişimi sağlandı.

  Filistinli çocukların eğitim imkanlarından faydalanmaları için okul dönemi başında binlerce öğrenciye okul çantası ve okul malzemesi desteği gerçekleştirildi.

  Coca-Cola’dan Filistin’deki toplumsal kalkınmaya destek #5

  ÇEVRE BİLİNCİ ARTTIRILIYOR

  Eğitim Bakanlığı ile birlikte, yürütülen “Sağlıklı ve Çevre Dostu Okullar” sosyal sorumluluk programıyla çevre bilincini artırılmasına yönelik çalışmalar destekleniyor.

  YETİMLER İÇİN İFTAR YEMEKLERİ

  Her yıl Ramazan ayında Gazze’nin yanı sıra, Batı Şeria’nın merkezinde, yetimlere yönelik iftar yemekleri düzenleniyor.

  NBC’nin kuruluşuna yardımcı olduğu Filistin kadın futbol takımı, Filistin’de bir ilki oluşturuyor. Takım aynı zamanda bölge turnuvasında ikinci olma başarısına imza attı.

  30.000 FİLİSTİNLİNİN DESTEKLENMESİ AMAÇLANIYOR

  Coca-Cola Vakfı ve NBC, temiz içme suyuna erişim sağlanması ve Filistinli gençler için istihdam fırsatları oluşturulması amacıyla ‘Gazze’de Sürdürülebilir Toplumları Güçlendirme’ programını kurdu. Program üç yıl içinde 30.000’i aşkın Filistinliyi desteklemeyi amaçlıyor.

  Coca-Cola ile ilgili sosyal medyada zaman zaman gündeme gelen yanlış bilgiler ve paylaşımlar ile ilgili basın mensuplarına bilgi veren Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Kurumsal İlişkiler Direktörü Sinan Cem Şahin, “Coca-Cola yüzde 100 halka açık, şeffaf, global bir şirket. Markamız ve şirketimiz ile ilgili doğru bilgiye ulaşmak her zaman mümkün. İsteyen herkes merakettim.coca-colaturkiye.com adlı internet sitemiz üzerinden her türlü konuda bilgi alabilir.” dedi.

  Coca-Cola’dan Filistin’deki toplumsal kalkınmaya destek #6
  (Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Kurumsal İlişkiler Direktörü Sinan Cem Şahin)


  Görüş Bildir