Dolar
6.763
0.5605%
Euro
7.4129
0.299%
Altın
1708.74
-0.1174%
Borsa
104593.08
1.5226%
G. Altın
371.947
0.9033%
Bitcoin
59897.86
-0.3018%
16ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 16 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fabrika açılışı konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fabrika açılışı konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankırı'da bir lastik fabrikasının açılışında konuştu.
  • Haber Merkezi
  • 14.10.2015 - 14:08

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fabrika açılışı konuşması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankırı'daki Sumitomo Rubber Ako lastik fabrikasının açılışında davetlilere hitap etti. Açılışta yaptığı konuşmasında Güneydoğu'da yapılan yatırımların terör örgütü tarafından engellenmesine tepki gösteren Erdoğan, şunları söyledi:

  "GÜNEYDOĞU'DAKİ VATANDAŞ ŞUNU KENDİNE SORMALI.."

  "Yan gelip yatarak iş bulunmuyor, elinde silahla da bu iş olmaz. Güneydoğu'daki vatandaş şunu kendine sormalı, neden buraya yatırımcı gelmiyor. Fabrika yapılıyor ama terör örgütü gidip fabrikayı yakıyor. O yatırımcı bir daha oraya kolay kolay yatırım yapar mı? Bunun hesabını devlet sorar ama bölge halkı da bunun hesabını sormalı ve onları yalnızlığa mahkum etmelidir. Terör meselesinin üstesinden geleceğiz."

  HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLADIK

  İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

  "Japon firmalarının son 5 yılda ülkemize yaptıkları yatırım 1.6 milyar doları buldu. Biz her türlü desteği verdik her türlü desteği sağladık. Temmuz ayında ülkemize gelen yaklaşık 3.5 milyar dolarlık uluslararası yatırım Türkiye'nin iddialı duruşunu gösteriyor. En çok yatırım çeken ülkeler listesinde 4 basamak yükselerek 22. sıraya yükseldik. Ancak potansiyelimiz çok daha yüksek.

  EN BÜYÜK 5 FİRMANIN BAŞKANLARI VE CEO'LARIYLA TOPLANTI YAPTIM

  Japonya'nın uluslararası yatırımlarının en az yüzde 1'inin ülkemize gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu da yılda asgari 1 milyar dolarlık Japon yatırımı anlamına geliyor. 500'e yakın Japon yatırımcı ile bir araya gelme fırsatı bulduk. En büyük 5 firmanın Başkanları ve CEO'larıyla baş başa toplantı yaptım. Bizim kapımız tüm uluslararası yatırımcılar özellikle de Japon dostlarımıza sonuna kadar açıktır. Gelin birlikte kazanalım. Gelin birlikte geleceğe yürüyelim diyoruz.


  OLANLARDAN BENİ MESUL TUTANLAR TERÖR ÖRGÜTÜYLE AYNI SAFTA YER ALIYOR

  Türkiye için PKK ve onun uzantıları olan PYD, YPG'nin, DHKP-C'nin IŞİD'in hiç bir farkı yoktur. Olanlardan beni mesul tutanlar doğrudan terör örgütüyle aynı safta yer aldıklarını bilmedirler.

  Türkiye'nin kardeşlik ikliminden rahatsız olanlar terör ikliminden medet umuyor. Ama başaramayacaklar. IŞİD'in roketleriyle ölenler insan da, PKK'nın roketleriyle ölen insan değil mi? Böyle bir yaklaşım insani değildir.

  Erdoğan: Bizi 2023 hedefimizinden alıkoyamayacaklar VİDEO

  BİZİ 2023 HEDEFİMİZDEN ALIKOYAMAYACAKLAR

  Türkiye'nin önünü başka türlü kesemeyeceklerini düşünenler, son bir gayretle terör kartını ortaya sürdüler ama başaramayacaklar. Ne yaparlarsa yapsınlar bizi 2023 hedefimizinden alıkoyamayacaklar."

  Görüş Bildir