Euro
10.0028
0.19%
Dolar
8.3194
0.17%
Altın
477.59
0.22%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
418.930
-5.81%
9ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 9 C

  Denetim elemanlarının yolluk işlemleri elektronik ortamda

  Genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri ve özel bütçeli idarelerin merkez kadrolarında bulunan denetim elemanların yolluk ücretleri elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek.
  • AA
  • 05.03.2021 - 13:57
  Denetim elemanlarının yolluk işlemleri elektronik ortamda

  Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın "Muhasebat Genel Müdürlüğü Genel Tebliği (Sıra No: 68) (Denetim Elemanlarının Yolluk ve Diğer Ödemeleri)" Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

  AVANS TALEPLERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN KARŞILANACAK

  Buna göre, denetim elemanı avans talebini, görev onayına istinaden harcama birimince oluşturulan sürece bağlı olarak elektronik ortamda e-Devlet kapısı üzerinden harcama birimine iletecek. Harcama birimince, denetim elemanından avans talebine ilişkin belge istenmeyecek.

  Denetim elemanlarının yolluk işlemleri elektronik ortamda #1

  TALEPLER BİRER AYLIK SÜRELER İÇİNDE GERÇEKLEŞECEK

  Denetim elemanınca talep edilecek tutar, görev süresiyle sınırlı olmak ve göreve başlanılan ayda ayın kalan gün sayısını geçmemek üzere, en fazla birer aylık süreler için hesaplanacak gündelik tutarı ile yapılması muhtemel yol, konaklama gibi diğer zorunlu giderler toplamını aşamayacak.

  Avans talebi, harcama yetkilisince onaylandığında ödeme emri belgesi oluşacak ve elektronik ortamda muhasebe birimine gönderilecek.

  Denetim elemanlarının yolluk işlemleri elektronik ortamda #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir