Dezenformasyonla Mücadele Merkezi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Şimşek'i uyardı iddiası doğru değil
ensonhaber.com

Cumhurbaşkanı seçiminin ardından göreve gelen yönetimi, zaman zaman yalan haberlere konu edilerek yıpratılmaya çalışılıyor.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, son dönemde bu amaçla yayılan "Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide somut bir düzelme olmadığı için Mehmet Şimşek'e bir uyarı iletti” iddiasının da doğru olmadığını bildirdi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, yayınladığı mesajda, Hazine ve Maliye Bakanı ve ilgili tüm kurumların, Türkiye ekonomisinin hedeflerine ulaşması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü dile getirdi.

"Spekülatif haberlere itibar etmeyiniz"

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide somut bir düzelme olmadığı için Mehmet Şimşek'e bir uyarı iletti" iddiası ile ilgili açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomide somut bir düzelme olmadığı için Mehmet Şimşek'e bir uyarı iletti' iddiası doğru değildir. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve ilgili tüm kurumlar, Türkiye ekonomisinin hedeflerine ulaşması için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Piyasalarda güvensizlik ve tedirginlik oluşturmaya yönelik kasıtlı bir şekilde dolaşıma sokulan spekülatif haberlere itibar etmeyiniz.