Euro
10.0387
0.59%
Dolar
8.4764
0.85%
Altın
493.78
0.97%
Borsa
1.414
0.35%
Bitcoin
333.262
3.94%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 29 C

  Erdoğan Ordu-Giresun Havalimanı açılış töreninde

  Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışında konuşan Erdoğan, Hürriyet'in Mursi'nin idam haberini kendisini hedef alarak göstermesini eleştirdi.
  • Haber Merkezi
  • 22.05.2015 - 16:12
  Erdoğan Ordu-Giresun Havalimanı açılış töreninde

  Erdoğan Ordu-Giresun Havalimanı açılış töreninde #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nın resmi açılış törenine katıldı.

  Davutoğlu'nun konuşmasının ardından konuşma yapan Erdoğan, konuşmasında Mursi ile ilgili verilen idam kararını haberleştirirken kullandığı fotoğraf ve manşetten dolayı Doğan Medya'ya bağlı Hürriyet'i topa tuttu.

  "NEDEN KALDIRDINIZ SAYFANIZDAN"

  "Sizin o karanlık dünyanızda neler düşündüğünüzü biz iyi biliriz" diyen Erdoğan, devamında Hürriyet için şöyle konuştu;

  "Geçen akşam belgesel yayınlandı Unutma diye. Ahmet Kaya ile ilgili Vay Şerefsiz manşeti attılar. Sonra da orada yoktuk dediler. Şimdi aynı medya grubu bize karşı oyunların içerisine giriyor. Bize bir şey yapamazsınız. Siz şahsımın resmini Hürriyet'e koyup altına da yüzde 52 idam yazısını koyup tepkiler gelince neden kaldırdınız sayfanızdan. Muhtar bile olamazsınız dediniz, muhtar olamadım ama Belediye Başkanı da oldum,Cumhurbaşkanı da oldum."

  Erdoğan: Tepkiler gelince neden kaldırdınız sayfanızdan İZLE


  İŞTE HÜRRİYET'İN O MANŞETİ;

  Erdoğan Ordu-Giresun Havalimanı açılış töreninde #2

  Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

  BİZ BU MİLLETİN HİZMETKARIYIZ

  "Bugün olmaz denilenin olduğu, yapılamaz denilenin yapıldığı gündür. Biz kurusıkı atarak değil hizmet ederek çıktık. Birileri farklı farklı şeyler söyleyebilirler. Biz bu milletin hizmetkarıyız.

  KILIÇDAROĞLU DAHA ÇOK ŞEY ÖĞRENECEK

  Bu havalimanının Ordu ve Giresun'daki işleri çok önemli. Benim vatandaşım yarım saatlik mesafede havalimanına gelecek. Yoları kısa etik ve öyle bir noktaya gelecek ki halkımız acaba filanca yere nasıl ulaşım endişesinden çıkacak.

  Son zamanlarsın Kılıçdaroğlu da, Ferhat Şirin hikayesini anlatmaya başlamış, öğrenmiş. Daha çok şey öğrenecek. Aşk kişinin sevdiğinde yok olmasıdır. Bunların böyle bir şeyi oldu mu bugüne kadar?

  54. HAVALİMANINI AÇIYORUZ

  Göreve geldiğimizde 26 havalimanı vardı şimdi 54.yü açıyoruz. 17 bin 600 km yol ilave etti. Onlar 6100 km'yi 79 senede yaptı. Biz 12 yılda yaptık. Hızlı trenin adını bilmiyorlardı. Havalimanı ile birlikte hava taşımacılığında bu rakam rekor.

  2023 yılına kadar 60 havalimanı açmış olacağız.  Sayın Kılıçdaroğlu çıkmış projeler açıklıyor. 30 yıl sonrasına yönelik projeler açıklıyor. Kim öle kim kala. Çok rahat atıyor. Cumhuriyetin 100. yıl dönümüyle ilgili olarak hedef koyduk. Hedef koyarak yürüyen bir hükümet, bir iktidar var. Kurusıkı atmakla bir şey olmuyor. Sorumluluk istiyor.

  BAHÇELİ MUHATTABIM DEĞİL

  Biz ülkeyi DSP, MHP, ANAP'tan aldık. Sayın Bahçeli bana hakaret ediyor. Ben sana hakaret etmeyeceğim. Muhatabım da değilsin. Çünkü Çankaya'ya çıkamayacağımı söylemişti. Biz öyle çıktık ki bunlar geriden nal topluyorlar. Ve 26 tane bankayı bunlar iflas ettirdi. 40 milyar dolar zarara soktular. 3,5 yıl kaldılar, kaçıp gittiler. Niye kaçtınız, idare etseydiniz ülkeyi. Ama bunlar Düzce depreminin altında kaldılar. Sakarya depreminin altında kaldılar.

  BUNLARIN DİKİLİ AĞACI YOK

  Öyle konuşarak bu işler olmuyor. Kılıçdaroğlu, bak benim Maliye Bakanım vardı. Kendisini de severim. Maliye Bakanımızla televizyona çıkın, bi dertleşin, bir hesaplaşın o sana zaten anlatır. Fakar Maliye Bakanımız gel çıkalım diyor, kendisi kim istiyorsa gelsin diyor. Ama çıkmıyor. Niye çıkmıyorsun, çık. Çıkamaz, bunların dikili ağacı yok."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir