Euro
15.4805
-0.36%
Dolar
13.6802
-0.28%
Altın
785.62
-0.12%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
716.777
0.10%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Esnaf teşkilatından tasarruf çağrısı

  Bugün Dünya Tasarruf Günü. TESK Başkanı Palandöken de bugüne özel olarak tasarruflu olmayı ve birikim yapmayı hatırlatan bir açıklamada bulundu.
  • AA
  • 31.10.2021 - 10:33
  Esnaf teşkilatından tasarruf çağrısı

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Dünya Tasarruf Günü'nün alışkanlıkları değiştirmek için bir bahane olması gerektiğine dikkati çekti.

  "SÜRDÜRÜLEBİLİR, KALİTELİ BİR YAŞAM İÇİN TASARRUF ŞART"

  Palandöken, açıklamasında "Gıdaya, enerjiye ya da ekmek, suya ulaşımda sorun yaşamadan sürdürülebilir bir yaşam için tasarruf şart. Her alanda biriktirmeyi, israf yapmamayı öncelik haline getirelim." değerlendirmesinde bulundu.

  “ÇAMAŞIR VE BULAŞIK MAKİNELERİNİN GECE  ÇALIŞTIRILMASI ELEKTRİKTEN TASARRUF SAĞLIYOR”

  Palandöken, çamaşır ve bulaşık makinelerinin gece saatlerinde çalıştırıldığında elektrikten tasarruf edilebileceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

  "Bina yalıtımlarının ısı tasarrufu sağlayacağı, sebze-meyve veya bulaşıklar akan suda değil de su dolu bir kapta yıkandığında su tasarrufu yapılabileceği gibi bilgileri sık sık duyarız fakat bu tasarruf önerilerini güncel hayatımızda ne kadar uygulayabiliyoruz, bunu sorgulamamız gerekiyor.

  Esnaf teşkilatından tasarruf çağrısı #1

  CEBİMİZE VE EKONOMİYE ZARAR

  Enerjide, suda, elektrikte veya alışverişlerde daha fazla harcamanın hiçbir yararı olmadığı gibi aksine cebimize, ekonomimize zararı dokunuyor."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir