Kangal köpekleri yılda 2 defa yavruluyor, yavrular 5 bin liraya alıcı buluyor

Dünyaca ünlü Kangal köpekleri güçlü yapıları, 25 kilometreye kadar görme yetenekleri ve 2 kilometreye kadar koku alma özelikleri ile dünyanın en iyi koruma köpeği olarak biliniyor.

Kangal köpekleri yılda 1 ya da 2 kez yavruluyor. Yurt içinden ve yurt dışından yoğun talep gören Kangalların yavruları da 5 bin liraya kadar alıcı buluyor.

YAVRU KANGAL KÖPEKLERİ BEBEK GİBİ BAKILIYOR

Adeta bebek gibi olan yavru Kangal köpeklerinin bakımı da özenle yapılıyor. Profesyonel mamalarla beslenen yavruların fiyatları 3 bin 500 lira ile 5 bin lira arasında satılıyor.

Kangal köpek yavruları 5 bin liraya kadar satılıyor

YILDA GENELLİKLE 2 KEZ YAVRULUYOR

Sivas’ın Altınyayla ilçesinde Kangal köpeği yetiştiriciliği yapan Umut Taşdelen, Kangal köpeklerinin yılda 2 kez yavruladığını belirterek, “Kangal köpekleri yılda 2 defa yavrular, 2-3 tane yavrulamak şartıyla. Tabii bir defa yavrulayan da olabilir. Yılda 1 defa 2 defa yavrulayanda olabiliyor ama fazla yavru yapmıyor kangal köpekleri. Bir doğumda 3 adet en fazla 5 adet yavruluyor. Bu doğum verimi yaşlandıkça düşebiliyor. Az yavru yapan köpek orijinal anlamına da gelmez. 5 yavruyla 2 yavru arasında yavrulaması daha makbuldür çünkü daha güzel bakmaktadır yavrulara.’’ dedi.

Kangal köpek yavruları 5 bin liraya kadar satılıyor

YAVRU KÖPEKLER 3 BİN 500-5 BİN LİRA ARASINDA SATILIYOR

Taşdelen, yavruların fiyatının 3 bin 500 ile 5 bin lira arasında değiştiğini söyleyerek, “Yavru kangallar bebek gibidir bakımları yetişkin köpeklere göre değişmektedir. Bunların bir takım aşıları var ve kışın sıcak imkân sağlamak lazım. Yazın ise serin imkân sağlamak lazım. Özel profesyonel köpek mamaları var onlarla beslenmesi lazım. Anne sütünün yerini hiçbir marketteki süt tutmayacağı için süt tavsiye etmiyoruz. Genelde profesyonel köpek mamalarını tavsiye ediyoruz. Şu anda kangal köpeklerimizin yavru fiyatları her zamanki gibi 3 bin 500, 4 bin, 5 bin civarında oluyor.

Kangal köpek yavruları 5 bin liraya kadar satılıyor

MİLLİ DEĞERİMİZ OLDUĞU İÇİN YURT DIŞINA ÇIKIŞI YASAK

Milli değerimiz olduğu için yurt dışından isteyenlere bu fiyatlara vermiyoruz çıkışı falan yasak olduğu için.’’ şeklinde konuştu.

Kangal köpekleri yılda 2 defa yavruluyor, yavrular 5 bin liraya alıcı buluyor VİDEO

Kangal köpek yavruları 5 bin liraya kadar satılıyor

Kangal köpek yavruları 5 bin liraya kadar satılıyor