Petrol
96.16
-0.51%
Euro
18.2836
-0.08%
Dolar
17.8846
-0.36%
Altın
1.033
0.20%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
417.434
-3.04%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Kurban Bayramı'nda 1 milyon turist bekleniyor

  ETİK Başkanı İşler, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkmasının turizm sektörüne ilaç gibi geldiğini söyledi.
  • AA
  • 16.08.2017 - 13:21
  Kurban Bayramı'nda 1 milyon turist bekleniyor

  Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin sektöre bayram bereketi yaşatacağını belirtti.

  DOLULUK ORANLARI YÜZDE 100

  Kararın açıklandığı saatten itibaren rezervasyonlarda hareketliliğin başladığını kaydeden İşler, gelecek hafta bu hareketliliğin daha da artacağını, Ege'deki birçok merkezde doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaşmasını beklediklerini dile getirdi.

  Kurban Bayramı nda 1 milyon turist bekleniyor #1

  1 MİLYAR LİRALIK HAREKETLİLİK

  İşler, şöyle konuştu: "Tatilin 10 güne çıkmasıyla 1 milyona yakın vatandaşımızın tatil yapacağını ve 1 milyar liraya yakın bir hareketlilik yaratmasını bekliyoruz. Rusya'yla krizin aşılmasıyla Antalya bölgesi eski günlerine dönmüştür. İç pazardaki talepler Antalya'dan Ege kıyılarına doğru kayıyor. Tatilin 10 gün ilan edilmesiyle insanlar hem ailesiyle bayramlaşacak hem kurbanını kesecek hem de tatilini yapabilecek."

  ESNAF DA YARARLANACAK

  Çeşme Otelciler Birliği Başkanı (ÇEŞTOB) Veysi Öncel de bayram tatilinin 10 güne çıkmasıyla ilçedeki tesislerde rezervasyon hareketliliği yaşandığını dile getirdi.

  Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Tacettin Özden, zor geçen bir sezonda oteller için alınan kararın son derece olumlu olduğunu, bu karardan esnafın da istifade edeceğini bildirdi.

  Kurban Bayramı nda 1 milyon turist bekleniyor #2

  TURİZMCİLER MUTLU

  Didim Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz ise hükümetin aldığı kararı mutlulukla karşıladıklarını vurgulayarak, "Bu tatil, turizmciler adına son can suyu olacaktır. Bundan da turizmciler, özellikle de otelciler ciddi bir şekilde faydalanacaktır. Bu kararı alan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. Gerek ülke ekonomisini gerekse de ilçemizin ekonomisini ciddi oranda etkileyecektir." diye konuştu.

  Cengiz, şu anda otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 80 civarında olduğunu, bugünden itibaren tüm otellerin kapasitelerinin tamamını doldurmalarını beklediklerini sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir