Euro
11.1498
0.11%
Dolar
9.6052
0.22%
Altın
557.2
0.05%
Borsa
1.493
0%
Bitcoin
599.811
0.06%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  Lütfi Elvan: Havalimanı inşasına devam edeceğiz

  Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye genelinde havalimanı inşasına devam edileceğini belirterek, "Yozgat'a da Trakya'ya da havalimanı yapacağız" dedi.
  • 08.01.2015 - 11:43
  Lütfi Elvan: Havalimanı inşasına devam edeceğiz

  Lütfi Elvan: Havalimanı inşasına devam edeceğiz #1

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, TAV Havalimanları’nın, İstanbul Atatürk ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı işletmeleri için Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne gerçekleştireceği kira ödemesi kapsamında düzenlenen törene katıldı.

  Törende, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal ve TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener de hazır bulundu. Törende konuşma yapan Bakan Elvan, havacılık sektöründeki gelişmelere dikkat çekti.

  "YOZGAT'A DA TRAKYA'YA DA HAVALİMANI YAPACAĞIZ"

  Havacılık sektörünün gelişmeye devam ettiğini söyleyen Lütfi Elvan, "Biz politika olarak, bakanlık olarak, hükümetlerimiz olarak havacılık sektörünün serbestleşmesini sağladık. Havalimanı sayısı itibariyle ikiye katladık. Birçok havalimanımızı modernize ettik. Çok sayıda modern terminal binaları yaptık. İhtiyaç duydukça da yapacağız. Hakkâri’de havalimanı yapıyoruz, bitmek üzere. Orduda deniz üzerinde havalimanı yapıyoruz, bitmek üzere. Rize'de havalimanı yapımına başladık. Yozgat’ta havalimanı yapacağız. İlave çok sayıda havalimanı yapacağız. Trakya’da da havalimanı yapacağız." dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir