Euro
9.6957
-0.01%
Dolar
8.0851
-0.25%
Altın
450.97
-0.86%
Borsa
1.409
2.24%
Bitcoin
508.170
-0.26%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  Mehmet Şimşek: Kılıçdaroğlu'yla tartışmaya hazırım

  "Sayın bakanın maliye deneyimi yok" diyen Kılıçdaroğlu'na,Mehmet Şimşek, "Maliyeyi anlamak için hesap uzmanı olmak yetmiyor" yanıtını verdi.
  • AA
  • 21.04.2015 - 12:26
  Mehmet Şimşek: Kılıçdaroğlu'yla tartışmaya hazırım

  Mehmet Şimşek: Kılıçdaroğlu yla tartışmaya hazırım #1

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatlerini eleştirmesiyle başlayan tartışma sürüyor. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ''Sayın bakanın hiç maliye deneyimi yok, benim var'' diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi;

  MALİYEYİ ANLAMAK İÇİN HESAP UZMANI OLMAK YETMİYOR

  Maliyeyi anlamak için sadece hesap uzmanı olmak yetmiyor. Türkiye'nin en iyi bütçe performansları benim dönemimdedir. Çok büyük bir memnuniyetle Ana muhalefetin genel başkanı ile maliye ile ilgili herhangi bir konuda, özellikle de vaatleri konusunda, bir platformda bir araya gelip bu konuları tartışmaya dünden razıyım. Türkiye'nin kamu maliyesinin nereden nereye geldiğini herkes biliyor.

  SAYI SAYMASINI BİLMİYORLAR

  Sayı saymasını bilmiyorlar ya da milleti kandırıyorlar. Genel başkanla ben bu konuları her platformda tartışırım. Çıksınlar, birkaç gün içerisinde hangi vergileri artıracaklarını, kimin maaşını keseceklerini, hangi harcamaları kısacaklarını, ne yapacaklarını bize anlatsınlar, biz de öğrenelim."

  "BİZ BİLE CİDDİYE ALMADIK''

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, emeklilere ikramiye verilmesiyle ilgili notere gittiğini anımsatan Şimşek, "2011'de 220 milyar liralık içi boş vaatlerle geldiler ama vatandaş bunu satın almadı. 'Haydi be böyle şey olur mu ' dedi. Biz bile ciddiye almadık. Bugün aynı işi daha yüksek dozda tekrarlıyorlar. Biz vatandaşın güvenini kazanmışız, bir söz verdiysek hemen yapıyoruz ve gerçekten bu dönemde ülkenin temellerini sağlamlaştırdık" değerlendirmesinde bulundu. Şimşek, bu vaatlerle milletin kafasının karıştırılmaya çalışıldığına dikkati çekti.

  Mehmet Şimşek: Kaynağını açıklasınlar CHP'ye oy vereceğim VİDEO

  Kılıçdaroğlu Mehmet Şimşek'e yanıt verdi VİDEO

  Mehmet Şimşek: Kaynağını açıklasınlar CHP'ye oy vereceğimMehmet Şimşek: Kılıçdaroğlu yla tartışmaya hazırım #2

  Kılıçdaroğlu Mehmet Şimşek'e yanıt verdiMehmet Şimşek: Kılıçdaroğlu yla tartışmaya hazırım #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir