Euro
10.0078
0.03%
Dolar
8.2764
0.08%
Altın
484.51
0.4%
Borsa
1.428
0%
Bitcoin
461.930
-1.55%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Mayıs 2021 TCMB PPK toplantısı hangi gün?

  Merkez Bankası toplantısı ve faiz kararı ile ilgili son dakika gelişmeleri, özellikle yurt içi piyasalar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Peki, mayıs ayı Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman?
  • Haber Merkezi
  • 04.05.2021 - 11:38
  • Güncelleme : 06.05.2021 - 16:56
  Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Mayıs 2021 TCMB PPK toplantısı hangi gün?

  Merkez Bankası faiz kararı, aylık periyotlar halinde gerçekleştirilen Para Politikası Kurulu toplantıları sonrasında açıklanmaya devam ediyor.

  Özellikle ekonomi haberlerini yakından takip eden vatandaşlar, Merkez Bankası PPK toplantısının ne zaman yapılacağını araştırıyor. Yurt içi piyasaların merakla beklediği, mayıs ayı faiz kararının açıklanacağı 'Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman, hangi gün?' sorularına yanıt aranıyor.

  Merkez Bankası'nın nisan ayında gerçekleştirilen toplantısında faizlerin yüzde 19'da sabit kalmasına karar verilmişti.

  Peki, Merkez Bankası PPK toplantısı ne zaman, hangi gün? İşte, 2021 Mayıs ayı Merkez Bankası toplantısı hakkında bilgiler...

  MERKEZ BANKASI PPK TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

  Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantıları ve rapor takviminde, mayıs ayı faiz kararının açıklanacağı tarih yer alıyor.

  Bu takvime göre, Merkez Bankası toplantısı faiz kararı, 6 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00'te açıklanacak.

  Merkez Bankası faiz kararı öncesi Şahap Kavcıoğlu, oldukça önemli bir açıklamada bulundu. Yıl sonu enflasyon beklentisinin de yer aldığı açıklamada, ''Politika faizi, gerçekleşen ve beklenen enflasyonun üzerinde bir düzeyde oluşturulmaya devam edilecektir.'' denildi.

  2021 yıl sonu enflasyon tahmininin yüzde 12,2 seviyelerinde olduğunu belirten Kavcıoğlu, ''Sıkı parasal duruş; enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları ve finansal piyasa gelişmeleri bağlamında dışsal ve geçici oynaklıklara karşı önemli bir tampon işlevi görecektir.'' dedi.

  Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Mayıs 2021 TCMB PPK toplantısı hangi gün? #1

  MERKEZ BANKASI, FAİZİ SABİT BIRAKTI

  Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının ardından yüzde 19 olan politika faizini değiştirmeyerek sabit bıraktı.

  Merkez Bankası, karar sonrası açıkladığı metninde, bazı sektörlerde yaşanan arz kısıtlarının ve enflasyon beklentilerindeki yüksek seviyelerin ve fiyatlamaların enflasyon görünümü üzerinde risk oluşturmaya devam ettiğini belirtti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir