Mesut Özil geldi Fenerbahçe Borsa’da yükseldi

Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe hisseleri, döviz cinsinden borçların yapılandırılması ve transfer haberlerine paralel yeni haftaya yükselişle başladı.

Fenerbahçe Futbol AŞ'nin Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in transferi için görüşmelere başlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyurmasının ardından Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe hisseleri, saat 13.00 itibarıyla önceki kapanışın yaklaşık yüzde 6 üzerinde 44,24 liradan işlem görüyor.

FENERBAHÇE’NİN, BORSA İSTANBUL'DA PERFORMANSI ARTTI

Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe hisseleri, döviz cinsinden borçların yapılandırılması ve transfer haberlerine paralel yeni haftaya yükselişle başladı. Fenerbahçe hisseleri, Eylül 2020'den bu yana en yüksek seviye olan 45,90 lirayı test etti.

Mesut Özil

MESUT ÖZİL'İN TRANSFERİ ÖNEMLİ ROL OYNADI

Analistler, yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 50 değer kazanan Fenerbahçe hisselerinin söz konusu performansında Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in transferine ilişkin gelişmelerin önemli rol oynadığını söyledi.

Borsa İstanbul

MESUT ÖZİL'LE TEMASA GEÇİLDİĞİNİN HABERİ BASINDA GENİŞ YER BULUNCA

Mesut Özil'le temasa geçildiğinin yerli ve yabancı basında yer bulmaya başlamasıyla birlikte Fenerbahçe hisselerinin yükseliş eğiliminde hareket ettiğini bildiren analistler, Fenerbahçe'nin ligde aldığı üst üste galibiyetlerle tekrar zirveye ortak olmasının da bu performansta etkili olduğunu ifade etti.

BORÇLARIN TL’YE ÇEVRİLMESİ DE HİSSELERİN YÜKSELMESİNDE ETKİLİ

Analistler, Fenerbahçe'nin 61 milyon 900 bin dolarlık döviz cinsinden borçlarını ortalama 7,43 lira üzerinden Türk Lirası'na çevirmesinin de kulübü mali açıdan rahatlatmasının beklendiğini aktardı. Bununla birlikte, sarı-lacivertli kulüpten dün yapılan açıklamada, Macar stoper Attila Szalai ile 4.5 yıllık anlaşma imzalandığı bildirilmişti.