Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
413.679
-0.42%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Pandemi spor ürünlerine ilgiyi arttırdı

  Son dönemde koronavirüs salgınında izole tatil yapmak istenmesinin de etkisiyle outdoor olarak tabir edilen doğanın sert koşullarına dayanıklı kıyafet ve ayakkabılara ilgi arttı.
  • AA & Ensonhaber
  • 24.07.2021 - 09:26
  • Güncelleme : 24.07.2021 - 09:52
  Pandemi spor ürünlerine ilgiyi arttırdı

  Doğanın sert koşullarına dayanıklı ürünlerin çeşitliliğindeki artışla alıcı profilleri de değişti. Eskiden sadece sporcuların tercih ettiği ürünlere şimdilerde beyaz yakalılar da ilgi gösteriyor.

  Türkiye'deki beyaz yakalı sayısının artması, metropollerin büyümesi ve teknolojinin artmasının doğa sporlarına yönelimi tetikledi. Doğa şartlarına dayanıklı "outdoor" ürünlere ilgi arttı.

  Metropollerin büyümesi ve teknolojinin artması neticesinde doğa sporlarına olan ilgi arttı, bular da outdoor ürün satışlarına yansıdı.

  SON 5 YILDA SPOR PAZARININ BÜYÜMESİ DOĞA SPORLARINA OLAN İLGİNİN SONUCU

  Sektör yetkilileri son 5 yılda spor pazarının büyümesini tamamen doğa sporlarına borçlu olduğunu vurgulayarak "Hem dünyada hem de Türkiye'de son 10 yılda ciddi bir patlama var. Batı Avrupa ve Amerika ile aynı hızda değil belki de ama bizde onları arkadan takip ediyoruz. Türkiye olarak doğa sporları ve doğa sporları ekipmanlarını doğru kullanma noktasında son 3-4 yılda bu konuda gelişim gösteriyoruz." diyor.

  Pandemi spor ürünlerine ilgiyi arttırdı #1

  DOĞRU EKİPMANLA DOĞAYA ÇIKMAK ÖNEMLİ

  Kano, bisiklet, dağ sporcusu Cüneyt Gazioğlu da bu konuyla ilgili “Doğru ekipmanla bu sporu yapmak gerekiyor. doğru ekipman kullanmadığınız takdirde kendinizi rahatsız hissedip bir daha doğaya çıkmak istemiyorsunuz. Biz de bunu önlemek ve bu tarz mesajlar vermek istiyoruz." dedi.

  Pandemi spor ürünlerine ilgiyi arttırdı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir