Euro
15.57
0.22%
Dolar
13.7783
0.44%
Altın
788.42
0.24%
Borsa
1.911
0.03%
Bitcoin
687.914
-5.98%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  Şanlıurfa'da, bitpazarında alışveriş telaşı yaşanıyor

  Şanlıurfa'da, dar gelirli ve Suriyelilerin sıklıkla uğradığı pazarda tezgahlar dolu, alışveriş yapanlarını ilgisi de yoğun.
  • DHA
  • 31.03.2021 - 10:10
  • Güncelleme : 31.03.2021 - 10:30
  Şanlıurfa'da, bitpazarında alışveriş telaşı yaşanıyor

  Ülkemizin geniş coğrafyasında farklı kültür ve yaşayışlar hakim. Şanlıurfa'da Suriyelilerin yoğun bulunduğu bir bölgede de bitpazarı kurulu.

  ŞANLIURFA'DA, BİTPAZARINDA RENKLİ GÖRÜNTÜLER

  Şanlıurfa'da, dar gelirli ve Suriyelilerin sıklıkla uğradığı, haftada 3 gün kurulan bitpazarında yaşanan hareketlilik, buradaki satıcıların yüzünü güldürüyor.

  FİYATLAR UCUZ

  Pazardan alışveriş yapanlar ise, ürünleri piyasadaki fiyatından daha ucuza aldıkları için memnun olduklarını söyledi.

  Yenice Mahallesi'nde boş arazide kurulan bitpazarı, alışverişe çıkan vatandaşlarla doluyor. Suriyeli ve dar gelirli vatandaşların uğrak yeri olan pazarda, giysiden elektronik eşyaya kadar her şey, piyasa fiyatından daha ucuza satılıyor.

  Şanlıurfa da, bitpazarında alışveriş telaşı yaşanıyor #1

  PAZARDA YOK YOK

  Pazarda kurulan tezgahlarda; canlı tavuk, araba krikosu, kayak malzemeleri, pantolon, ayakkabı gibi istenen her şey 5 ile 20 lira arasında değişen fiyatlardan satışa sunuluyor. Pazardaki yoğunluktan memnun olduklarını söyleyen satıcılar, yapılan alışverişin hem kendilerinin hem de alıcıların yüzünü güldürdüğünü söyledi.

  Şanlıurfa da, bitpazarında alışveriş telaşı yaşanıyor #2

  HAFTANIN 3 GÜNÜ SATIŞ YAPIYORUZ

  Pazarda tezgah kurup satış yapan Umut Akıllı, “Haftanın 3 günü burada satış yapıyoruz. Piyasada bulunmayan malları burada rahatlıkla yarı fiyatına vatandaşlar satın alabiliyor. Yine bölgede çok çocuklu aileler buranın ekonomik olması nedeniyle ihtiyaçlarını buradan karşılıyor." şeklinde konuştu.

  Şanlıurfa da, bitpazarında alışveriş telaşı yaşanıyor #3

  "MAĞAZADA SATILAN BİR KAZAK FİYATINA BEN BÜTÜN ÇOCUKLARIMA ELBİSE ALDIM"

  Pazarda alışveriş yapan Mahsun Gülan ise, “Burada her keseye uygun malzeme var. Benim 4 çocuğum var, mağazada satılan bir kazak fiyatına ben bütün çocuklarıma elbise aldım. Bazı elbiseler hiç kullanılmamış bazıları ise ikinci el olarak aldım." diye konuştu.

  Şanlıurfa da, bitpazarında alışveriş telaşı yaşanıyor #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir