Dolar
7.3356
0.0272%
Euro
8.6719
0.3483%
Altın
1962.26
2.4122%
Borsa
1100.26
-1.2493%
G. Altın
462.739
2.3638%
Bitcoin
84423.96
-0.1728%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  Saxo Bank İstanbul'da faaliyete geçti

  2012'nin Eylül ayında SPK'dan lisans alan Saxo Capital Markets istanbul'da açtığı ofis ile Türkiye pazarına girdi.
  • 25.01.2013 - 09:55
  Saxo Bank İstanbul'da faaliyete geçti

  Saxo Bank İstanbul da faaliyete geçti #1

  Saxo Bank Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Lars Seier Christensen, Saxo Bank'ın İstanbul'da ofis açılışının Saxo Bank tarihinde ve küresel gelişiminde önemli bir kilometre taşı olduğunu vurgulayarak, ''Türkiye, Saxo Bank'ın uzun zamandır olağanüstü derecede önem verdiği bir ülke. Hızla gelişen finans sektörüne  mükemmel bir fırsat olarak görüyoruz,'' dedi.

  Saxo Bank'ın, Türkiye'deki iştiraki Saxo Capital Markets Menkul Değerler AŞ'nin Türkiye'de faaliyete başlaması dolayısıyla düzenlenen toplantıda Christensen, 2012 yılı eylül ayında Sermaye Piyasası Kurulu'ndan (SPK) lisans alarak Türkiye'de faaliyet göstermeye başlayan Saxo Capital Markets'in başarılarına değindi.

  İSTANBUL OFİSİ BİR KİLOMETRE TAŞI

  Christensen, şunları kaydetti:

  "Saxo Bank'ın İstanbul'da ofis açılışı Saxo Bank tarihinde ve küresel gelişiminde önemli bir kilometre taşı oldu. Türkiye, Saxo Bank'ın uzun zamandır olağanüstü derecede önem verdiği bir ülke. Hızla gelişen finans sektörüne mükemmel bir fırsat olarak görüyoruz. İstanbul dünyanın önde gelen finans merkezlerinden biri olma potansiyeline sahip. Bizim buradaki varlığımız da Türk yatırımcılarını direkt olarak değer katmamızı ve farklı işlem ihtiyaçları için tam olarak destek olmamızı sağlayacak."

  Saxo Capital Markets Menkul Değerler AŞ Genel Müdürü Egemen Kaya ise, geniş ürün yelpazesi ve gelişmiş risk takip sistemleri ile donatılmış Saxo Trader işlem platformu aracılığı ile 20 yıllık uluslararası tecrübe birikimini kurumsal ve bireysel Türk yatırımcılarına sunduklarını söyledi.

  "DAHA ÇOK YATIRIMCININ İLGİSİNİ ÇEKİYOR"

  Kaya, şunları aktardı:

  "Yeni borsa yapısı, Borsa İstanbul, gelişen teknolojik alt ve hisse senedi opsiyon piyasası ile Türkiye, yetkinliklerini ve yatırım potansiyelini dünyanın geri kalanına göstermeye başladı. Bugün Türkiye'de düşük enflasyon ve düşük faiz oranlarının olduğu bir ortamda Saxo Bank olarak gittikçe daha çok yatırımcının Forex, uluslararası borsa, vadeli işlemler ve opsiyonlar gibi uluslararası ürünlere ilgi duymasını bekliyoruz. Bu genç ve dinamik ülkede Saxo Bank ve Saxo Capital Markets Menkul Değerler olarak yatırımcı taleplerine en iyi şekilde hizmet etmek için hazırız."

  Görüş Bildir