Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
305.000
-2.35%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Sesli mesaj hizmetine ilişkin bilgilendirmeler ücretsiz

  BTK'nın yeni kararına göre sesli mesaj alma/dinlemeye ilişkin ücret bilgisini içeren bilgilendirme anonsu açık, anlaşılır ve ücretsiz olarak abonelere verilecek.
  • AA
  • 05.06.2021 - 11:46
  Sesli mesaj hizmetine ilişkin bilgilendirmeler ücretsiz

  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) göre, abonelerin hatlarının meşgul, kapalı/ulaşılamaz olduğu, gelen çağrının yanıtlanmadığı gibi durumlarda sesli mesaj bırakılmasına ve bırakılan mesajların alınmasına/dinlenmesine imkan tanıyan sesli mesaj hizmetinin sunulmasına ilişkin “Kurul kararı” alındı.

  ABONELERE HATLARINI KOLAY VE İSPATLANABİLİR YÖNTEMLE SESLİ MESAJ HİZMETİNE AÇIK VEYA KAPALI HALE GETİREBİLME İMKANI

  Söz konusu karara göre, abone mağduriyetinin yaşanmamasını teminen sesli mesaj bırakılması ve sesli mesaj alma/dinleme aşamalarında herhangi bir ücret yansıtılmadığı durumlar hariç olmak üzere abonelere hatlarını kolay ve ispatlanabilir yöntemle sesli mesaj hizmetine açık veya kapalı hale getirebilmelerine yönelik imkan sağlanacak.

  ÜCRETLENDİRME VARSA, MESAJI DİNLEMEDEN ÖNCE ABONE UYARILACAK

  Varsa sesli mesaj bırakılması/dinlenmesi kaynaklı yapılacak ücretlendirmeler öncesinde, hizmet nedeniyle oluşabilecek ücret bilgisini içeren bilgilendirme anonsunun açık ve anlaşılır şekilde ücretsiz olarak abonelere verilecek. Anonsu müteakip yapılacak tuşlama veya benzeri verilecek onay sonrasında ücretlendirme başlayacak.

  Sesli mesaj hizmetine ilişkin bilgilendirmeler ücretsiz #1

  ABONE ONAYI ALINACAK

  Uluslararası dolaşımda sesli mesaj bırakma/dinleme hizmetinden yararlanmak isteyen abonelerden, uluslararası dolaşımdan kaynaklanan ücretlendirmeler de dahil olmak üzere hizmete ilişkin açık ve anlaşılır bilgilendirilmelerini müteakip ispatlanabilir onayları alınacak.

  UYGULAMA NE ZAMAN BAŞLAYACAK

  Abonelerin hatlarını sesli mesaj hizmetine açık veya kapalı hale getirebilmelerine yönelik karar 1 ay sonra, diğer kararlar ise 6 ay sonra yürürlüğe girecek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir