Taner Yıldız'dan Demirtaş'a kaçak elektrik eleştirisi
AA

Taner Yıldız'dan Demirtaş'a kaçak elektrik eleştirisi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, çeşitli açılış ve programlara katılmak için geldiği Sivas'ta Vali Alim Barut'u ziyaret etti. Bakan Yıldız, burada yaptığı konuşmada Türkiye'de mesken başına ortalama 57 lira elektrik faturası ödendiğini belirtti.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, elektriğin bir kısmının ücretsiz verileceğine ilişkin açıklamasını da değerlendiren Yıldız, Demirtaş'tan şu ana kadar "Kayıp-kaçak elektrik kullanmayın" diye bir cümle duymadığını söyledi:

"KAÇAK ELEKTRİK KULLANMAYIN DİYE BİR CÜMLE DUYMADIM"

"Kayıp-kaçakla alakalı Sayın Demirtaş'a da bir çağrım olacak. Biz Kürt, Türk demeden, hiçbir ayrım yapmadan Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a varıncaya kadar hem kul hakkı hem de devlet hakkı olarak herkesin kullandığı elektriğin parasını ödemesini istiyoruz. Ödeme güçlüğü çekenler varsa onlara kolaylık sağlanacaktır, taksit ise taksit yapılacaktır ama 'ben elektriği kullanacağım ve parasını ödemeyeceğim' deniyorsa bunun yanlış olduğunu söylüyoruz. Demirtaş'tan şu ana kadar 'siz kullandığınız elektrik parasını ödeyin ve elektriği kaçırmayın, kayıp-kaçak kullanmayın' diye bir cümle duymadım. Bu cümleyi duymak istiyoruz. Böyle şirinlik yaparak, Türkiye'deki bütün illeri kucakladığını iddia ederek olmaz."

YAPILACAK BİR ŞEY VARSA AK PARTİ YAPAR

Vatandaşların bu tür seçim vaatlerine çok ilgi göstermediğini belirten Yıldız, "Vatandaşımız her şeyi biliyor, her şeyi görüyor. Kimin vaat olduğunu, kimin uçuk vaatler olduğunu bunları çok iyi ayırt ediyor. Eğer yapılacak bir şey varsa bunu AK Parti yapar, bundan sonra da inşallah yapmaya devam edecek" şeklinde konuştu.

Bakan Yıldız, ziyaretin ardından Buruciye Medresesi'nde düzenlenen satranç turnuvasını başlattı, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde kurulan geri dönüşüm stantlarını gezdi.