Dolar
6.8622
0.016%
Euro
7.7489
-0.0038%
Altın
1802.1
-0.0737%
Borsa
115793.59
-2.4588%
G. Altın
397.786
-0.0402%
Bitcoin
63491.13
-0.3011%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  THY'den öğrencilere Erasmus indirimi

  THY ile Türkiye Ulusal Ajansı arasında imzalanan protokolle Erasmus programı öğrencilerine,yüzde 20 bilet indirimi ve 10 kilogram ek bagaj hakkı tanınacak.
  • 26.11.2014 - 20:25
  THY'den öğrencilere Erasmus indirimi

  THY'den öğrencilere Erasmus indirimi #1

  THY ile Türkiye Ulusal Ajansı arasında Erasmus programından yararlananların biletlerinde indirim ve kargolarında ek bagaj hakkı sağlanmasına yönelik iş birliği protokolü, THY Genel Müdürlük binasında düzenlenen törende imzalandı.

  İmzalanan protokolle Erasmus programı yararlanıcılarına, projeleri kapsamında gerçekleştirecekleri yurt dışı seyahatlerinde yüzde 20 bilet indirimi ve 10 kilogram ek bagaj hakkı tanınacak.

  "THY İLE İFTİHAR EDİYORUZ"

  Törende konuşan AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, gurur duydukları milli hava yolu şirketi THY'nin, Türkiye'nin yapabileceklerini dünyaya en güzel şekilde gösterdiğini anlattı. Bozkır, "THY, iftihar ettiğimiz, gurur duyduğumuz, yolculuk etmekten keyif aldığımız, dünyadaki dostlarımızın da aynı görüşü paylaştığını görmekten gerçekten onur duyduğumuz bir hava yolu. Artık dünya lideri denilebilir" dedi.

  GENÇLER İÇİN 600 MİLYON AVRO HARCANDI

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  "Gerçekten son 10 yılda Türkiye, bütün rakamları üçe katlamıştır. Bu rakamları şimdi ikiye katlamayı hedefleyen ama hiç kimsenin de 'Bu acaba olabilir mi?' diyemediği bir noktadayız. 500 milyar dolar ihracat, 25 bin dolar kişi başına milli gelir, 2 trilyon dolarlık bir Türkiye'den bahsediyoruz. Gerçekten bunu da yapabilecek kapasitedeyiz. Türkiye'nin esas güvencesi, esas güvendiği gençleridir. Gençlerinin geleceğidir. Bu açıdan da Ulusal Ajansın başkanlığında yürüyen, AB'nin çok önemli projesi olan Erasmus projeleri gençlerimizi çok daha iyi bir geleceğe hazırlamak, Türkiye'nin geleceğine katkı sağlar konuma getirmek için gerçekten önem verdiğimiz, gurur duyduğumuz bir yapıdır. Gençler için şimdiye kadar 600 milyon avro harcandı. 400 bin kardeşimiz bundan yararlanmıştır. 300 bin kardeşimiz yurt dışında eğitim görme imkanı kazanmıştır. Önümüzdeki dönemde 800 milyon avroluk yeni bir AB katkısını yine genç kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz."

  BAKAN İSTEDİ, İNDİRİM YÜZDE 20'YE ÇIKTI

  Bakan Bozkır, THY'nin, gençlerin yararına olan proje için iş birliği teklifinde bulunduğunu belirterek, protokolle Avrupa'ya seyahat edecek Erasmus yararlanıcısı gençlere, THY uçuşlarında yüzde 15 indirim ve 10 kilogram ek bagaj hakkı sunulacağını bildirdi.

  THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'nun müzakere kabiliyetinin çok iyi olduğuna işaret eden Bozkır, Topçu'ya "Gerçekten THY'yi bugüne getirirken, bu müzakere kabiliyetinden Türkiyemiz, hava yollarımız ve hava yolumuz çok yararlandı. Ama ben de bu ülkenin AB Başmüzakerecisiyim. Onun için kendisine bir ricada bulunuyorum. Acaba bu yüzde 15 indirimi biraz daha yukarılara çekebilir miyiz? Bugünün bir hatırası olsun. Sayın Topçu, acaba bunu biraz yükseltebilir miyiz?" diye sordu.

  Topçu da "Sizinle müzakere edilmez Sayın Bakanım. Yüzde 20 yapalım" dedi. Bozkır da teklifinin kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Topçu'ya projeden yararlanacak gençler adına teşekkür etti.

  Görüş Bildir