TÜİK 6 uzman yardımcısı alacak

TÜİK 6 uzman yardımcısı alacak

Konuya ilişkin duyuru, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, TÜİK, uzman olarak yetiştirilmek üzere sözlü sınavla, merkez teşkilatına 6 TÜİK uzman yardımcısı alacak.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Giriş sınavına başvuran adayların, Mühendislik Fakültelerinin Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olması ile 9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) birinden (KPSSP 7 puan türünden) 80 ve üzerinde puan almış, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinin birinden KPSS yabancı dil testinden 30 doğru cevabı olmak veya KPDS Yabancı Dil testinden 50 ve üzerinde puan almış olmak ya da buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunup ilan tarihinden önceki 2 yıl içerisinde alınmış bir belgeye sahip olması gerekiyor.

Başvuracak adaylarda ayrıca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun değişik 48'inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartları taşımak, sınavın yapıldığı tarihte 35 yaşını doldurmamış olmak, Türkiye'nin her yerinde devamlı olarak görev yapmasına sağlık açısından engeli bulunmamak, süresi içinde başvurmak gibi şartlar aranıyor.

BAŞVURULAR 12-20 KASIM TARİHLERİ ARASINDA

Söz konusu alım için başvurular, 12-20 Kasım tarihleri arasında ''Türkiye İstatistik Kurumu İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Necatibey Cad. No:114 Çankaya/Ankara'' adresine elden veya posta yoluyla yapılacak ve başvurular arasında sözlü sınava girmeye hak kazananların sözlü sınavı 12 Aralık'ta aynı adreste yapılacak.