Euro
15.2225
0.04%
Dolar
13.507
0.13%
Altın
774.78
-1.84%
Borsa
1.981
2.78%
Bitcoin
709.400
1.73%
11ºC
İstanbul
Hafif yağmur 11 C

  Türkiye, salgında ürün sıkıntısı yaşamadı

  Salgın sürecinde dünyanın birçok noktasında gıda alanında üretim ve tedarik zincirinde sıkıntı yaşandı. Türkiye ise bu alanda ciddi performans göstererek süreci kayıpsız atlattı.
  • AA
  • 31.01.2021 - 15:37
  Türkiye, salgında ürün sıkıntısı yaşamadı

  Bu konuda beyanat veren markaların yöneticileri bu konuda yapılan çalışmaları ve alınan tedbirleri dile getirdi. Online satış da dahil olmak üzere yapılan çalışmalar, vatandasşın gıdaya erişimini sağladı.

  Salgın sırasında çiftçisinden, pazarcısına ve büyük gıda üreticilerine kadar gıda ile ilgili her bölüm çalışmasına ara vermeden devam ederek ve kendi içinde önlemler alarak gıda zincirinin diğer ülkelerdeki gibi aksamasını önledi.

  EVSEL GIDA ÜRÜNLERİ ÖN PLANA ÇIKTI

  Koronavirüs salgını bazı sektörleri olumsuz etkilerken, bazılarının da öne çıkmasına neden oldu. Özellikle kısıtlamaların ve sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı dönemde gıda tüketimi artarken, tüketicilerin evsel gıda ürünlerine ilgisi de ciddi şekilde yükseldi.

  GIDA ÜRETİCİLERİ RAFLARI BOŞ BIRAKMADI

  Marketlerde rafların hiçbir zaman boş kalmamasını sağlayan gıda üreticileri, tüketicilerin her zaman istediği ürünü bulması için üretim ve tedarik süreçlerini aksatmadan başarıyla yürüttü.

  Türkiye, salgında ürün sıkıntısı yaşamadı #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir