Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.639
0.38%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  Türkiye'nin en beğenilen şirketleri açıklandı

  Türkiye'nin en beğenilen şirketi Koç Holding seçilirken, Turkcell ikinci, Arçelik de üçüncü oldu.
  • Ajanslar
  • 29.04.2016 - 11:55
  Türkiye'nin en beğenilen şirketleri açıklandı

  Capital ve Spring Professional işbirliğinde gerçekleştirilen “Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri 2015 araştırması kapsamında iş dünyasını temsilen 700'ün üzerinde şirketten 1.602 yöneticiye ulaşıldı.

  Türkiye nin en beğenilen şirketleri açıklandı #1

  3 AY SAHA ÇALIŞMASI YAPILDI

  3 ay boyunca saha çalışması süren araştırma, CAWI (bilgisayar destekli web görüşmesi) araştırma tekniğiyle yapıldı. Türkiye'nin en beğenilen 20 şirketi, araştırmaya katılan tüm iş dünyası temsilcilerinin görüşleri üzerinden hesaplanırken 36 sektörün en beğenilen şirketleri de sadece ilgili sektörün temsilcilerinin yanıtlarıyla belirlendi. 2015 yılı Türkiye'nin 'En beğenilen şirketi' ödülünü Koç Holding aldı.

  Turkcell ikinci, Arçelik de üçüncü oldu.“Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri 2015" araştırmasında dereceye giren şirketler, Four Seasons Bosphorus İstanbul Otel'de düzenlenen özel bir gecede ödüllendirildi.

  Türkiye nin en beğenilen şirketleri açıklandı #2

  ÖDÜLLER VERİLDİ

  Capital Dergisi'nin büyük araştırması “Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri", 15'inci kez yapıldı. Capital'de yayınlanan dev araştırmada Türkiye'nin en beğenilen ilk 20 şirketi ve 36 sektörün en beğenilen ilk 3 şirketi açıklandı. Ödül töreninde Türkiye'nin en beğenilen ilk 3 şirketine ve 36 sektörün birincilerine ödülleri takdim edildi.

  EN BEĞENİLEN ŞİRKET: KOÇ HOLDİNG

  Türkiye'nin en beğenilen şirket ödülünü Koç Holding adına CEO Levent Çakıroğlu, Capital ve Ekonomist dergilerinin Yayın Direktörü Rauf Ateş ve Adecco Doğu Avrupa Bölge Direktörü Tibet Eğrioğlu'nun elinden aldı.

  Çakıroğlu ödül sonrası yaptığı konuşmada, “Koç Holding'in en beğenilen şirketi seçilmesinde katkısı olan herkese, Capital Dergisi yönetimine, ekibine, sponsorlara içtenlikle teşekkür ediyorum. Ödül alan tüm şirketleri candan tebrik ediyorum. Koç topluluğu olarak yaptığımız her işte en iyiyi hedefliyoruz. Hem ticari faaliyetlerimizde hem toplumsal faaliyetlerimizde çıtayı daima yüksekte tutuyoruz. Uzun vadeli stratejik bakış açımız, kurum kültürümüz ve evrensel değerler ana çıpalarımız. Bunlarında hem iş performansımıza ve hem de itibarımıza olumlu bir şekilde yansıdığını görmekten de mutluluk duyuyoruz. Bu noktada kısa süre önce ve çok zamansız kaybettiğimiz Yönetim Kurulu Başkanımız merhum Mustafa Koç'u anmak istiyorum. Kendisi liderliğiyle, vizyonuyla, hayırseverliğiyle ve hepsinden de önemlisi insani değerleriyle silinmeyecek izler bıraktı. Bu vasıflarındaki samimiyet ve sahicilik toplumun çok geniş kesimlerince fark edildi, takdir edildi. Buna vefatından sonra hep birlikte tanık olduk. Hiç şüphesiz ki Koç Holdingin itibarında Mustafa beyin şahsında vücut bulan bu özelliklerin çok büyük katkısı var. Ben bu vesileyle kendisini rahmetle, saygıyla ve çok büyük bir özlemle anıyorum“ dedi.

  Türkiye nin en beğenilen şirketleri açıklandı #3

  EN BEĞENİLEN 2'İNCİ ŞİRKET: TURKCELL

  En beğenilen 2'inci şirket olan Turkcell adına ödülü Kurumsal İletişim Müdürü Levent Kadagan, T-System Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu ve Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Sedef Seçkin Büyük'ün elinden aldı. Kadagan, “Bu araştırmada bu güzel gecede emeği geçen herkese Turkcell ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Capital, Türkiye'nin en beğenilen şirketler araştırması kuşkusuz Türkiye'nin en saygın, en önemli ödüllerinden birisi. Dolayısıyla her markanın aslında rüyası bu listede yer almak. Turkcell olarak biz bu listede yer almaktan büyük gurur ve onur duyuyoruz. Bu sene ödül alan diğer şirketleri tebrik ediyorum" dedi.

  EN BEĞENİLEN 3'ÜNCÜ ŞİRKET: ARÇELİK

  Türkiye'nin en beğenilen 3'üncü şirketi olan Arçelik adına ödülü Genel Müdür Hakan Bulgurlu, Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Sedef Seçkin Büyük ve MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu'nun elinden aldı. Ödülün ardından konuşan Bulgurlu, “Bu ödülü işini aşkla yapan 27 bin Arçelik çalışanı adına alıyorum. Bu değerli takdir için çok teşekkür ediyorum" dedi. Tören, 36 ayrı sektörde ilk sırayı alan şirketlere ödül verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekilmiyle sona erdi.

  EN BEĞENİLEN ŞİRKETLER

  Türkiye'nin En Beğenilen Şirketi: KOÇ HOLDİNG

  Türkiye'nin En Beğenilen İkinci Şirketi: TURKCELL

  Türkiye'nin En Beğenilen Üçüncü Şirketi: ARÇELİK

  SEKTÖRLERE GÖRE “EN BEĞENİLENLER

  Akaryayıt: OPET

  Ambalaj: KOROZO

  Aracı Kurumlar: GARANTİ YATIRIM

  Bankacılık: GARANTİ BANKASI

  Bilişim: MİCROSOFT

  Bireysel Emeklilik: GARANTİ EMEKLİLİK

  Bisküvi- Çikolata: ETİ GIDA

  Boya: JOTUN

  Cam / Seramik: ŞİŞECAM

  Çimento: AKÇANSA

  Dayanıklı Tüketim: ARÇELİK

  Demir Çelik: EREĞLİ DEMİR ÇELİK

  Enerji: ENERJİSA

  E- Ticaret: GİTTİGİDİYOR

  Factoring: TEB FAKTORİNG

  Hazır Giyim ve Mağazacılık: ITEX (ZARA)

  İçeçek- Alkolsüz: MEY İÇKİ

  İçecek - Alkolsüz: COCA-COLA TÜRKİYE

  İlaç: NOVARTİS TÜRKİYE

  Kargo-Nakliye-Lojistik: EKOL LOJİSTİK

  Kişisel bakım ve kozmetik: UNİLEVER

  Leasing: GARANTİ LEASİNG

  Mobilya: DOĞTAŞ KELEBEK

  Oluklu Mukavva: MODERN KARTON

  Organize Perakende: MİGROS

  Otel ve Konaklama: HİLTON

  Otomotiv: MERCEDES-BENZ TÜRK

  Reklam: MEDİNA TURGUL DDB

  Sigorta: ALLIANZ SİGORTA

  Süt ve Sütlü Mamüller: PINAR SÜT

  Telekominikasyon: TURKCELL

  Temizlik Ürünleri: UNİLEVER

  Turizm ve Acente: ETS TUR

  Tüketici Elektroniği: SAMSUNG

  Yapı Malzemeleri: ECZACIBAŞI VİTRA

  Yönetim Danışmanlığı: MCKINSEY


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir