Euro
10.8685
0.39%
Dolar
9.3298
0.38%
Altın
532.82
0.79%
Borsa
1.43
0%
Bitcoin
596.456
3.17%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 12 C

  TÜSİAD'ın yeni başkanı Cansen Başaran'dan ilk mesaj

  TÜSİAD'ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, "Müthiş bir enerjimiz var. Sizlerden ricam bu yönetim kurulunun enerjisini sizler de destekleyin" dedi.
  • 22.01.2015 - 16:06
  TÜSİAD'ın yeni başkanı Cansen Başaran'dan ilk mesaj

  tusiad

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), 45. Seçimli Genel Kurul Toplantısı bugün yapıldı. Tek aday olan TÜSİAD Başkan Yardımcısı Cansen Başaran-Symes 176 oydan 174’ünü alarak yeni başkan oldu.

  "KATKILARINIZ ÇOK ÖNEMLİ"

  Süreçte kendisine destek olan tüm üyelere teşekkür eden Başaran, yönetim kurulunu oluştururken büyük bir güç aldığını kaydetti.

  Şahane bir yönetim kurulunun ortaya çıktığını bildiren Symes, "Sizler de bunu oylarınızla desteklediniz. Müthiş bir enerjimiz var. Sizlerden ricam bu yönetim kurulunun enerjisini sizler de destekleyin. İşimiz zor. Sadece aslında TÜSİAD değil, iş dünyasında 34 sene emek vermiş bir arkadaşınız olarak dünyada iş dünyasının işi zor. Dolayısıyla bu TÜSİAD'a ve Türkiye'ye özel bir şey değil. Böyle dünyanın zor bir döneminde hep birlikte, TÜSİAD üyelerinin bilgisini en iyi harmanlayarak iş yapamaya çalışacağız. Onun için katkılarınız çok önemli." dedi.

  TÜSİAD'ın yeni başkanı Cansen Başaran Symes

  ASİL VE YEDEK SEÇİMİ YAPILDI

  Daha sonra TÜSİAD'dan yapılan açıklamada, yeni Yüksek İstişare Konseyi Başkanı ve Divanı, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı asil ve yedek üyelerinin seçiminin yapıldığı belirtildi.

  Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Cansen Başaran-Symes, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerine Sedat Şükrü Ünlütürk ile Ali Y. Koç, Sayman üyelik görevine ise Murat Özyeğin getirildi.

  YENİ YİK BAŞKANI TUNCAY ÖZİLHAN

  TÜSİAD'ın Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanlığı görevine ise Tuncay Özilhan seçildi. Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ümit Nazlı Boyner, Ömer Aras ve Ahmet Agah Uğur'un başkan yardımcısı olduğu YİK'te, bundan sonra Yavuz Canevi ile Zekeriya Yıldırım da genel sekreter olarak görev yapacak.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir