Vizesiz Rusya'yı fethettik

Vizesiz Rusya'yı fethettik

Rusya ve Türkiye arasında vizenin kalkmasının ardından tam bir yıl doldu. Geçtiğimiz yıla göre Rusya ziyaretlerinde yüzde 60 oranında artış gerçekleşti. Özellikle kadın turistlerde yüzde 85 oranında bir artış olduğuna dikkat çeken Kaan Karayal, kadınların Rusya'ya geçtiğimiz yıllarda daha çok iş amaçlı olarak fuarlara gittiğini ancak bu yıl Rusya'yı tercih eden genel kadın profiline bakıldığında ise bu kişilerin ağırlıklı olarak St. Petersburg'a moda alışverişi için gittiğini belirtiyor.

EN ÇOK SAINT PETERSBURG'A

Rusya ve Türkiye arasında vizelerin kalkmasının ardından tam bir yıl doldu. Vizesiz geçen ilk bir yılı değerlendiren Karayal, Rusya ziyaretlerinde geçtiğimiz yıla göre yüzde 60 oranında bir artış gerçekleştiğini açıkladı. Rusya ziyareti için en çok sonbahar ve kış aylarının tercih edildiğini söyleyen Karayal, özellikle kadın turistlerde yüzde 85 oranında bir artış olduğuna dikkat çekti. Karayal, geçtiğimiz yıllarda kadınların Rusya'ya daha çok fuar ziyareti gibi iş amaçlı olarak gittiğini ve en çokMoskova'yı ziyaret ettiğini, bu yıl ise St. Petersburg'a alışveriş amaçlı giden kadınların sayısının arttığını bildirdi.

ERKEKLER EĞLENCEDE 3 BİN 500 TL HARCIYOR

Rusya'ya giden Türkler ortalama 3 gün kalıyor ve bu süre zarfında yaklaşık 3.000 ila 3.500 TL arasında harcama yapıyor. Kadınlar bu harcamalarının büyük çoğunluğunu alışverişe ayırırken, Rusya'ya giden erkekler ise iş dışındaki vakitlerini eğlenerek geçirmeyi tercih ediyorlar. Alışveriş harcamalarından sonra kültürel gezilere de önem veren kadınların en çok ziyaret ettiği yerler arasında Kızıl Meydan, Kremlin Sarayı gibi önemli yerler başta geliyor.

Rusya'ya iş amaçlı giden erkekler, işten arta kalan vakitlerinde eğlenmeyi tercih ederken, kadınlar daha çok kültürel gezilere katılmayı tercih ediyor.