Zonguldak’ta balık çeşidi de fiyatlar da arttı
İHA

Sezon başladığında önce palamut haberleri geldi; sonra denizden hamsi bolluğu ön plana çıktı. Havaların soğuması ile daha derenlere inen balıklar şimdi daha da çeşitlendi.

FİYATLAR ARTINCA SATIŞLAR DÜŞTÜ

Zonguldak kent merkezinde bulunan balık halinde tezgahlarda yer alan hamsi, barbun, zargana, mezgit, istavrit bolluğu yaşanırken, fiyatların yükselmesi satışları düşürdü. Tezgahlarda yer alan balıklardan hamsi 10 -15, mezgit, istavrit, barbun, zargana 35 TL'den alıcı buldu.

"İYİ BALIK PAHALI"

Balığın pahalı olması nedeniyle satışların düşük olduğunu ifade eden balıkçı Bayram Yılmaz, “Bu sene yaradan Allah verdi. İyi balık iyi para oluyor biraz pahalı oluyor. Balığın durumuna göre balık fiyatları değişiyor. Balık fiyatları zargana, barbun, mezgit 35 lira hamsi 10-15 lira balığına göre fiyatlar değişiyor. Bu sene çeşit bol biz satıyoruz bir şeyler ama vatandaşın alım gücü zayıf.

Balık çeşitlendi fiyatlar yükseldi

65 YAŞ ÜSTÜ ÇIKAMAYINCA SATIŞLAR AZALDI

Pandemi dolayısıyla 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokağa çıkmadığı için işlerde düşüş var. Çeşit bol ama alıcı olmayınca işler düşük. Balık bol olursa fiyatlara yansır ama sadece çeşit var. Ocak, Şubat ayı bizim son ayımız biz 4 ay balıkçılık yapıyoruz geri kalan aylarda yasak olduğu için çalışamıyoruz.” şeklinde konuştu.

Balık çeşitlendi fiyatlar yükseldi