Petrol
83.24
-0.56%
Euro
19.3146
0.29%
Dolar
18.6293
0.02%
Altın
1.046
0.37%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
310.015
0.66%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Akyurt Fuar Alanı inşaatına yakında başlanacak

  Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Akyurt Fuar Alanı inşaatının yakında başlayacağı açıklandı.
  • Ajanslar
  • 29.03.2015 - 10:26
  Akyurt Fuar Alanı inşaatına yakında başlanacak

  Akyurt Fuar Alanı inşaatına yakında başlanacak #1

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Akyurtlu sanayici ve iş adamlarına Melikşah’a termal tesis yapmaları konusunda çağrıda bulundu.

  Başkan Gökçek, “Melikşah’ın suyu dünyadaki en faydalı sulardan biri. Buraya termal tesisi siz yaparsanız biz de üzerimize düşeni yaparız” dedi. Başkan Gökçek, Akyurt Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı.

  ÜRETİMİN BÜYÜK KISMI AKYURT'TA GERÇEKLEŞİYOR

  Esenboğa Airport Otel’de gerçekleşen toplantıya Başkan Gökçek’in yanı sıra, AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, Akyurt Kaymakamı Mustafa Yiğit, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, sanayi odalarının temsilcileri ile AKSİAD üyesi iş çok sayıda iş adamı katıldı.

  İş adamlarına seslenen Gökçek, Akyurt’a çok önem verdiklerini belirterek, “Üretimin büyük bir kısmı Akyurt’ta gerçekleşiyor. İstihdam konusundaki destek ve faaliyetlerden dolayı tüm Akyurtlu iş adamları ve sanayicilere teşekkür ederim” dedi.

  AKYURT'UN GELİŞİMİNE KATKI

  Akyurtlu iş adamlarını alternatif bir iş alanı olarak Jeotermal sular konusunda da yatırım yapmaya davet eden Gökçek, şunları söyledi: “Üretimin çok büyük bir kısmı Akyurt’ta gerçekleşiyor. Bunun yanında alternatif bir fikri sizinle paylaşmak istiyorum. Yanı başınızda Melikşah var. Buranın suyu dünyadaki en faydalı sulardan bir tanesi. Buraya termal tesisi siz yaparsınız. Bunu yapmanız için birlik olun ve biz de üzerimize düşeni yapalım. Böylece Akyurt’un ve bu bölgenin de gelişimine çok büyük katkı sağlanmış olur.”

  İstihdam çalışmalarının bölgeye canlılık kazandırdığını dile getiren Başkan Gökçek, “Akyurt Fuar Alanı inşaatına çok yakında başlanacak. Fuarın hizmete girmesiyle birlikte Akyurt’ta yenilikler ve değişimler olacaktır” diye konuştu. Gökçek, AKSİAD başkanlığına bir kez daha seçilen Ali Tekin Çelik ve yönetim kurulu üyelerine de çalışmalarında başarılar dileyerek, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni etti.

  TERMAL TURİZME KATKI SAĞLAYACAĞIZ

  Başkan Gökçek’in ardından konuşan AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, “Derneğimizin toplantısına teşrif ederek bizi onurlandıran Sayın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e teşekkür ederim” dedi.

  Çelik, AKSİAD’ın Akyurt ve çevresinin kalkınması için yatırım yapmaya devam edeceğini belirterek, “Başkanımızın da vurguladığı gibi Melikşah bölgesine yapılması planlanan sağlık turizmi sektöründeki termal kaynaklı Hastane ve tesisler için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bizler bölgenin ve projenin tanıtımında üzerimize düşen her türlü katkıyı sağlayacağız” diye konuştu.


  Görüş Bildir