Ataşehir'de 10 kişilik tapu çetesi yakalandı

d

Ataşehir’de A.D.’ye ait yaklaşık 3.5 milyon liralık arsayı sahte vekaletnameyle satmaya çalışan 10 kişilik çete, Ataşehir Tapu Müdürlüğü’ndeki memurlar sayesinde yakalandı.

EKİP TAPU MÜDÜRLÜĞÜ'NDE PUSU KURDU

Tapu memurunun ihbarı üzerine pusu kuran polis, sözde satıcı ve alıcı ile birlikte toplam 10 kişiyi gözaltına aldı. Ataşehir Tapu Müdürlüğü’ne önceki gün başvuran Ayhan Şahin, A.D.’ye ait 894 metrekarelik arsayı Kutbettin Doru’ya vekaletle satmak istedi. Ayhan Şahin ve Kutbettin Doru ile beraberlerindeki emlakçı evrakları bıraktıktan sonra Ataşehir Tapu Müdürlüğü’nden ayrıldı.

Tapu Müdürlüğü görevlileri Ayhan Şahin’in kendilerine verdiği vekaletnameyi notere sordu. Bu sırada A.D.’ye de ulaşan tapu memurları, arsanın satılık olmadığını öğrendi. Ayhan Şahin’in vekaletnamesi de sahteydi. Tapu memurları durumu polise bildirdi. Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelen bir ekip Tapu Müdürlüğü’nde pusu kurdu.

Ataşehir'de 10 kişilik tapu çetesi yakalandı

7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tapu memuru, Ayhan Şahin ve Kutbettin Doru’yu arayarak tapu devrinde bir sorun olmadığını, imza için saat 16.00’da gelmelerini söyledi. Ayhan Şahin ve Kutbettin Doru ile beraberlerindeki emlakçı saat tam 16.00’da Ataşehir Tapu Müdürlüğü’ne geldi.

Hazırlanan sözde tapu ve satış belgelerini imzaladıkları sırada polisler ortaya çıktı. Ayhan Şahin, Kutbettin Doru ve emlakçının yanı sıra, kapıda kendilerini bekleyen 7 kişi gözaltına alındı.