Euro
10.3987
-0.33%
Dolar
8.8647
-0.01%
Altın
499.97
0.18%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
389.498
2.37%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Avrupa'nın en ucuz adaları

  Maviyle yeşilin birleşerek huzuru oluşturduğu bu adalarda 150 TL’nin altında konaklamak mümkün.
  • 21.09.2015 - 13:26
  Avrupa'nın en ucuz adaları

  Şehrin gürültüsünden uzaklaşarak, mükemmel bir tatille kendinizi yeni başlangıçlara hazırlamak istiyorsanız, adalar en doğru tercih. Maviyle yeşilin birleşerek huzuru oluşturduğu bu adalarda 150 TL’nin altında konaklamak mümkün.

  GÖÇMEN KUŞLARIN CENNET ADASI
  FEHMARN / ALMANYA

  Avrupa nın en ucuz adaları #1

  Fehmarn, Almanya’nın Baltık Denizi’nde sahip olduğu tek ada. Göçmen kuşların dinlenme alanı olmasıyla ünlü. 200’den fazla kuş türünün gözlemlenebildiği Wasservogelreservat Wallnau, Almanya’nın korunması gereken en önemli ekolojik değeri. Yelken, rüzgâr sörfü, dalış, balıkçılık gibi etkinlikler ve birbirinden güzel kumsallar ada turizmini canlı tutuyor.

  MAVİYLE KARIŞIK İÇSEL BİR YOLCULUK
  AEGINA / YUNANİSTAN

  Avrupa nın en ucuz adaları #2

  Verimli toprakları ve deniz yollarının üzerinde bulunmasıyla Antik Yunan’ın en önemli yerleşkelerinden olan Aegina’nın tarihi 4000 yıl öncesine dayanıyor. Ada, daha çok Atina’nın hengâmesinden kaçmak isteyen yerli halkın uğrak yeri.

  TUNA'NIN YEŞİL MÜCEVHERİ
  MARGARET ADASI / MACARİSTAN

  Avrupa nın en ucuz adaları #3

  Margaret Adası, şehrin yoğun temposundan kaçarak, yemyeşil doğada sakin bir tatil geçirerek dinlenmek isteyenler için ideal. Adını Macar Kralı IV. Béla’nın kızı Prenses Margaret’ten alan ada, Budapeşte’de Tuna Nehri’nin tam ortasında bulunuyor. Orta Çağ’da dinsel inziva yeri olarak kullanılan adada, 13’üncü yüzyıldan kalan manastır harabelerine hâlâ rastlamak mümkün.

  SANATÇILARIN İLHAM KAYNAĞI
  BELLE-İLE-EN-MER / FRANSA

  Avrupa nın en ucuz adaları #4

  Dümdüz uzanan kayalıklarıın keskin uçurumlara dönüştüğü ve kabuklu deniz hayvanlarının sardığı sarp kayalıkların kendine çarpan dalgaları püskürttüğü etkileyici bir kıyı şeridine sahip olan ada, Claude Monet ve Flaubert gibi 19’uncu yüzyıl yazar ve ressamlarının esin kaynağı. Adada, dik yamaçların dışında ayrıca körfez akıntısının ısıttığı denize açılan birbirinden güzel el değmemiş 58 kumsal var.

  DOĞANIN CÖMERTLİĞİNİN ESERİ
  MIJET / HIRVATİSTAN

  Avrupa nın en ucuz adaları #5

  Mljet, neredeyse tamamı ormanlarla kaplı, geri kalan yerlerindeyse üzüm bağları ve küçük köylerin bulunduğu görkemli bir ada. Adanın kuzeybatısındaki Mljet Milli Parkı, yemyeşil çam ve meşe ormanlarının kucakladığı kristal berraklığında iki gölüyle olağanüstü bir manzaraya sahip. Tatilde hem doğanın huzurunu yaşayarak yenilenmek hem de Adriyatik’in serin sularında serinlemek isteyenler, mutlaka Mljet adasına gitmeli.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir