Petrol
0.00%
Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00%
Bitcoin
321.970
-1.21%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C

  Bodrum Pina Adası'na 4 yeni otel inşa edilecek

  Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Güvercinlik Koyu'nda 4 yeni otel inşası için gerekli çalışmalara başlandı.
  • 14.01.2016 - 13:13
  Bodrum Pina Adası'na 4 yeni otel inşa edilecek

  Bodrum Pina Adası na 4 yeni otel inşa edilecek #1

  Bodrum'da bulunan Pina Yarımadası'nda otel inşaatları yükselmeye başlarken, iş makineleriyle yoğun çalışmalar da devam ediyor.

  Otellerin yer aldığı bölgede yaklaşık 9 yıl önce meydana gelen orman yangını sonucu 150 hektarlık orman kül olmuştu.

  BODRUM GİRİŞİ

  Bodrum'un girişinde, Güvercinlik Enternasyonal Otelcilik tarafından devam edilen bin 298 yataklı ve 556 odalı Titanic Otel inşaatı, koyun en güzel noktasında sürüyor. Yangın çıkan Pina Yarımadasındaki ormanlık alanda Amara Hotel isimli tesisin açılmasından sonra 2 otel daha inşa ediliyor. Birinci özel parselde devam eden Güvercinlik Otel 208 oda ve 463 yatağa sahip olacak.

  Begonia Tatil Köyü de orman içinde yükseliyor. Enis Ocaklı'nın Begonia Tatil Köyü dışında bir de Model İnşaat'ın, Ksanta Resort Bodrum projesi bulunuyor.

  Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay, o dönemde durumdan haberdar olmasının ardından, bölge eski haline getirilmeden dosya önüne gelse de bakmayacağını söylemişti. Ancak şirket, deniz dolgusunu kaldırmadı ve bölgede ağaçlandırma yapılmadı. Amara Island Bodrum Elite adıyla bugün faaliyette olan arazi, Çankırı İnşaat'a tahsis edildi. Bu şirket beş yıldızlı otelini hizmete açtı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir