Petrol
112.83
1.67%
Euro
17.6013
0.43%
Dolar
16.6207
0.57%
Altın
976.07
0.74%
Borsa
2529
0.00%
Bitcoin
350.185
-2.32%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  Caprice Gold projesi Singapurlular’a verildi

  Caprice Gold projesi Singapurlular’a verildi

  Jet Fadıl'ın Maldivler'deki Caprice Gold projesi, Singapurlulara devredildi.
  • 07.01.2016 - 10:48

  Caprice Gold projesi Singapurlular’a verildi #1

  Caprice Gold Bayrampaşa ve Caprice Gold Maldivler projelerinde yatırımcıları dolandırmaktan tutuklanan ‘Jet Fadıl' lakaplı Fadıl Akgündüz bir şok daha yaşadı. Maldivler projesi jet hızıyla elinden gitti.

  "ANLAŞMAYI İPTAL EDECEĞİZ"

  Hikaye şöyle gelişti: Akarsu Holding ve ortağı Maldivli ADK Akarsu Fadıl Akgündüz'e ait olan hisseleri vermeyeceklerini belirterek hakkında dolandırıcılıktan dava açtı. Akarsu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eren Akarsu, Maldivler'deki adayı Akgündüz'e kiraladıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Adayı ortağımızla beraber işletilmesi ve üzerinde yer alan inşaatın tamamlanması için Fadıl Akgündüz'e kiraladık. Ancak o kadar kişiye tatil sattığını iddia eden Akgündüz, adada inşaatı tamamlamak bir yana ‘çivi' bile çakmadı. En ufak bir ödeme yapmadı. Sözleşmede imzalanan şartlar gereği anlaşmayı iptal edeceğiz.”

  İMZALAR DÜN ATILDI

  Bu açıklamadan 1 yıl sonra da konuyla ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Akgündüz ile davalık olan şirket; Maldivler'deki tesisi, ADK Singapur'a devredip sözleşme imzaladı. İmza törenine Maldivler Turizm Bakanı Moosa Zameer, ADK'nın sahibi Ahmed Nashid ve Singapurlu firma yetkilileri katıldı.

  JET FADIL YENİ YILA TUTUKLU GİRDİ

  Caprice Gold Bayrampaşa ve Caprice Gold Maldivler projeleri nedeniyle hakkında suç duyurusu bulunan Fadıl Akgündüz, 22 Aralık'ta tutuklanmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir