Balçova teleferiği tekrar hizmete açıldı
İHA

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından tekrar yenilenen ve 8 yıl aradan sonra hizmete açılan Balçova Teleferik Tesisleri, beklentilerin çok üzerinde yolcu taşınması ve aşırı sıcaklar nedeniyle erken bakıma alınmıştı. Halka açıldığı gün arızalanan ve tüm dikkatleri üzerine çeken teleferik tesisleri, 10 günlük periyodik bakım ve onarımlarının ardından tekrar hizmete açıldı.

Balçova teleferiği tekrar hizmete açıldı

"GEÇ AÇILDI"

Ailesi ile birlikte piknik yapmak için tesislere gelen Hüseyin Akkaplan, "Çok güzel bir ortam. Doğa güzelliği muazzam. Ama çok geç açıldı. İzmir’in böyle bir yere ihtiyacı vardı. İnşallah hizmetler artarak devam eder. İzmir’in güzel yerlerinden bir tanesi burası. Ailecek gezilebilecek, mangal yapıp, piknik yapılabilecek güzel bir yer. Herkese öneriyorum’’ dedi.

Balçova teleferiği tekrar hizmete açıldı

HAFTANIN ALTI GÜNÜ HİZMET VERECEK

AB standartlarına uygun olarak tasarlanarak İzmir’e tekrar kazandırılan tesiste, saatte bin 200 yolcu taşınabiliyor. 20 adet 8’er kişilik kabinler ile yapılan yolculuk süresi 2 dakika 42 saniye sürüyor. Teleferik sistemi, istasyonlar ve mesire alanı düzenlemesinin toplam maliyeti 15.5 milyon TL olarak gerçekleşti. İzmir Büyükşehir Belediyesi teleferik tesisleri, pazartesi günleri dışında haftanın 6 günü hizmet verecek.