Euro
9.9935
1.29%
Dolar
8.3249
1.78%
Altın
476.87
1.06%
Borsa
1.333
0.19%
Bitcoin
451.155
-1.92%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  Bolu'ya dev Disneyland yapılacak

  Bolu komando tugayının taşınması için çalışması başlatıldı, yerine Disneyland gibi büyük bir eğlence parkı yapılacak.
  • DHA
  • 08.08.2016 - 14:31
  Bolu'ya dev Disneyland yapılacak

  bolu

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kent merkezine 4 kilometre uzaklıkta D-100 Karayolu kenarında bulunan 2'nci Komando Tugay Komutanlığı'nın Dörtdivan İlçesi'ne taşınması, yerine Disneyland gibi büyük bir eğlence parkı yapılması için çalışma başlattıklarını söyledi. Başkan Yılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminde askeri birliklerin kışladan çıkmasına karşı iş makineleri ve beton bloklarla barikat kurdukları 2'nci Komando Tugay Komutanlığı General Eşref Bitlis Kışlası'nın, Dörtdivan'a taşınmasını istediklerini açıkladı.

  BOLU TUGAYININ TAŞINMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

  Geçen yıl tugayın taşınması konusundaki girişimlerinin olumsuz sonuçlandığını belirten Başkan Yılmaz, son olaylardan sonra yeniden görüşmelere başladıklarını söyledi. Başkan Yılmaz, şöyle konuştu:

  Bolu ya dev Disneyland yapılacak #2

  "HÜKÜMET DE İSTİYOR"

  "Geçen yıl hem Milli Savunma Bakanlığı, hem de Genelkurmay Başkanlığı'na resmi yazı yazmıştık. Dörtdivan ilçesine gitmesini istiyoruz. Dörtdivan'da bir alanları var. Oraya gitmelerinin uygun olacağını, bulunduğu yerin uygun olmadığını söylemiştik. Ama bu teklifimize olumsuz cevap gelmişti. Son gelişmelerden sonra Allah'a binlerce şükürler olsun ki şu anda hükümet de bunu istiyor. Tabii tugayımız şu anda şehrin tam göbeğinde kalmış durumda. Yanında da havaalanı yapacağımız bir alan var. 3 milyon metrekare kadar genişçe bir alan. Bolu gelecekte turizm ve spor kenti olacak. Eğer turizm kenti olacaksa, turizmle ilgili birçok enstrümanı düşünmek durumundayız. Gelecek projeksiyonları yapmak durumundayız."

  DİSNEYLAND OLABİLİR

  Söz konusu alanın Ankara ve İstanbul arasında olmasının da önemine işaret eden Başkan Yılmaz, şunları söyledi: "Disneyland gibi film platolarının olduğu böyle bir alana dönüşebilir. Dünyanın birçok yerinde bu tür yerler film teknolojisine çok büyük yenilikler kattığı gibi dışarıdan gelenlerin de gezdiği bir alan oluyor. Eğer Bolu turizm kenti olacaksa, turizmin bir branşı da bu olur diye düşünüyoruz. Bolu gelecekte turizm, spor ve üniversite kenti olacak diye düşünüyoruz. Bütün planlarımızı buna göre yapmaya çalışıyoruz. Bolu çok özel bir kent. Bu özel kent hem Türkiye'de hem de dünyada marka kent olmak durumunda. Marka kent olabilmek için de bunlar gerekli. Şu anda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bu konu üzerinde görüşmelerimiz sürüyor."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir