Euro
9.8585
0.92%
Dolar
8.1875
0.99%
Altın
472.64
1.9%
Borsa
1.332
-2.42%
Bitcoin
459.080
1.12%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Rize'nin vizyon projesi: Çay Çarşısı

  Rize’de yapımı hızlı bir şekilde devam eden vizyon projesi ‘Çay Çarşısı’ şekil aldıkça Rizelileri heyecanlandırmaya başladı.
  • İHA
  • 16.03.2021 - 09:58
  • Güncelleme : 16.03.2021 - 11:30
  Rize'nin vizyon projesi: Çay Çarşısı

  Çay bardağı figürüyle Rize’nin vizyon projesi olan Çay Çarşısı’nda çalışmalar aralıksız devam ediyor.

  SEMBOL OLACAK

  Tamamlandığında içerisinde çayın serüvenini anlatan müze ve 13D sinema salonuyla hizmet verecek olan Çay Çarşısı, 29 metrelik devasa çay bardağı ile de Rize’nin sembolü olacak.

  Türk Çayı’nı da daha etkin bir şekilde tanıtacak olan projeyle tüketici gruplarına farklı özellik ve kalite normlarında yer alan çay ürünlerini tadımı ve satışı da sağlanacak.

  Rize'nin vizyon projesi: Çay Çarşısı VİDEO

  Rize nin vizyon projesi: Çay Çarşısı #1

  TURİZM GELİRİ ARTIRILACAK

  Çay Çarşısı ile aynı zamanda çay işletmelerinin pazarlama kapasitelerini geliştirmek ve bunlara bağlı olarak Rize’yi ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısını artırarak turizmden elde edilen gelirlerin üst rakamlara taşınması hedefleniyor.

  Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan’dan Çay Çarşısı Projesi’nin son durumu hakkında bilgi alan Rize Valisi Kemal Çeber de proje sayesinde yöresel ürünlerin uluslararası boyutta tanıtımının olacağını dile getirdi.

  Rize nin vizyon projesi: Çay Çarşısı #2

  "ÇAYIMIZIN ÇEŞİTLERİNİ TANITMA İMKANI BULACAĞIZ"

  Çeber, “İlimizle özdeşleşen ve ilimizi sembolize eden pek çok doğal ve tarihi güzelliğe sahibiz. Yapımı devam eden Çay Çarşısı’da tamamlandığında ilimizin önemli sembollerinden biri haline gelecek. İlimizin en önemli ticaret kaynaklarından biri olan çayımızın pek çok çeşidini burada tanıtma imkanı bulacağız. Bu proje ile sadece Türkiye’de değil ilimize gelen turistlerin ziyaretleri ile birlikte uluslararası alandan da ürünlerimizi sergileme imkanı elde edeceğiz. Bunların yanı sıra Çay Çarşısı içerisinde yer alacak olan sosyal alanlarla birlikte hemşehrilerimizi ve gelen misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlamayı hedefliyoruz. Ayrıca alanda yer alan dükkanlarımızda sadece çay değil ilimize özgü diğer ürünleride sergileme imkanımız olacak. Bu da bizlere ticari ve kültürel anlamda büyük katkılar sağlayacak.” dedi.

  Rize nin vizyon projesi: Çay Çarşısı #3

  Rize nin vizyon projesi: Çay Çarşısı #4

  Rize nin vizyon projesi: Çay Çarşısı #5

  Rize nin vizyon projesi: Çay Çarşısı #6

  Rize nin vizyon projesi: Çay Çarşısı #7

  Rize nin vizyon projesi: Çay Çarşısı #8

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir