Dolar
6.8203
0.1262%
Euro
7.566
0.2477%
Altın
1729.32
0.6307%
Borsa
105520.47
0.1525%
G. Altın
379.237
0.7462%
Bitcoin
64237.86
0.2809%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Üsküdar'ın projeleri basına tanıtıldı

  Üsküdar Belediyesi'nin tamamlanan ve devam eden büyük projelerine basın turu düzenlendi.
  • İHA
  • 19.05.2015 - 11:29

  Üsküdar'ın projeleri basına tanıtıldı

  Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ayaz ve birim müdürleri, basın mensuplarıyla birlikte Üsküdar’da açılışa hazır hale gelen Dev Projeleri gezerek yetkililerden bilgi aldı. Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ayaz ve birim müdürleri, basın mensuplarıyla birlikte; Çengelköy Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi ile çalışmaların devam edildiği Üsküdar Çavuşdere Kongre Merkezi, Belediye hizmet binası ve Ünalan Bilim Merkezi/Gözlem Evi projelerinin inşaat alanlarını gezerek çalışmalar hakkında yetkililerden detaylı bilgi aldı.

  İLK DURAK YENİ ÇAVUŞDERE PROJE SAHASI

  Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Ayaz ile gazetecilerin ilk durağı Üsküdar Belediyesi'nin yeni hizmet binası oldu. Kaba inşaatı tamamlanan projenin 2016 Nisan ayında açılmasının planlandığı belirtildi.

  Belediye Başkan Yardımcısı Ayaz, projenin tamamlanmasıyla birlikte Üsküdar Belediyesi'nin mevcut binasının yıkılıp meydan haline dönüştürüleceğini belirterek, “İki etap ve toplam 86 bin metrekare kapalı alandan oluşacak Çavuşdere Kongre Merkezi ve Belediye Hizmet Binası projesinin ilk etabının 2016 yılının Nisan ayında, 2. etabının 2017’de bitirilmesi amaçlanıyor. Mevcut belediye binasının taşınmasıyla Üsküdar büyük bir meydana kavuşacak. Alanın altına 1200 araçlık kapalı otopark yapılarak trafiğin rahatlaması planlanıyor” diye konuştu.

  "İSTANBUL’UN EN BÜYÜK DÖNÜŞÜM ALANLARINDAN DİYEBİLİRİZ"

  Başkan Yardımcısı Abdullah Ayaz, yeni hizmet binasının İstanbul’un en büyük dönüşüm alanlarından biri olacağını belirtti. Yeni binanın tamamlanmasıyla birlikte süratle prestijli bir meydan projesini hayata geçireceklerine de değinen Ayaz, yeni binanın leed sertifikalı akıllı bina olacağının altını çizdi.

  ÜSKÜDAR’A YAKIŞACAK BİLİM VE GÖZLEM EVİ

  Başkan Yardımcısı Ayaz ile gazeteciler, Çavuşdere’den sonra inşaat çalışmaları devam eden Ünalan Bilim Merkezi ve Gözlem Evi proje sahasını gezdi.

  Bu projenin İstaul'da bir ilk olacağını söyleyen Abdullah Ayaz, “Bilim merkezi ve Gözlem Evi 600 kişilik konferans salonu, uzay hareketlerinin izlenebileceği ileri teknoloji sistem planetorium, gözlem kulesi, derslikler, çok amaçlı salon, 2 yüzme havuzu, kapalı otopark ve kafeteryasıyla 2016’da gençlerimizin hizmetinde olacak” dedi.

  Abdullah Ayaz projede engelli vatandaşların düşünülerek merdiven yapılmadığını, bunun yerine parkur sistemi kullandıklarına vurguladı.

  ÇENGELKÖY SU SPORLARI VE KÜLTÜR MERKEZİ

  Gezide son durak yapımı tamamlanan Çengelköy Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi oldu. Başkan Yardımcısı Ayaz, tesisin 22 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurularak boğazın ilk su sporları merkezi olma özelliği taşıdığını söyleyip, “Merkezin içerisinde; iki tane 15x25 boyutlarında yarı olimpik yüzme havuzu ve 200 kişilik tribün, iki tane 300 metrekarelik spor alanı bulunan Boğaz’ın ilk su sporları merkezi olma özelliği taşıyor. İnşallah burayı da bu ayın sonunda açacağız” dedi.

  Görüş Bildir